Z POHLEDU ŽIŽKOVÁKA:
Tento zápas očekáváme se smíšenými pocity... V hospodě se scházíme již od rána a hodinu před zápasem se náš počet ustaluje na 37 + 14 na cestě + 4 Cracovia. Vrchol sezóny, co se kvality týče... Cestou na statek potkáváme šest mladých baníkovců, se kterými dohadujeme bitku šest na šest, později patnáct na patnáct do osmnácti let. Naši mladí odcházejí na střet, ale po chvíli se „spěšně" vrací, protože na ně vybaflo okolo padesáti starých chacharů. Až později se dovídáme, že o naší domluvě nevěděli.
Samotný zápas byl vydařený po stránce ultras. Na začátku vhazujeme sedmdesát bílo - červených konfet, chachaři potvrdili svou pozici naprosté jedničky modro - bílými kartóny se znakem Baníku, skvělý efekt. Po přestávce odpalujeme sedm ohňů a patnáct gejzírů, od kterých chytají z hřiště odklízené konfety. Přes remízu 1:1 propukají bujaré oslavy postupu do poháru UEFA.

O největší poprask se během zápasu ovšem postarali chuligáni Cracovie, kteří se ve dvou (!!!) pokusili napadnout plný sektor Baníku (cca 130 osob). Běžíme přátelům na pomoc, ale před stadionem vše odchytává nejmenovaný mjr. se svou partou HIC. Výsledkem je jeden zadržený a ostatní jsou úhledným písmem zapsáni. Díky směřují do Krakowa.

autor: D.D.D. / S.R.Ž. (Viktoria Žižkov)


Z POHLEDU CHACHARA:
Na rozlučku se starou sezónou doráží do Prahy již v brzkých ranních hodinách více než třicetičlenný předvoj chacharů, kteří mají díky jednotnému začátku celého kola možnost potkat sparťany (jedou do Zlína), slávisty (do Olomouce) i bohemáky (do Pardubic). Skupina v Praze potkává několik menších skupinek sparťanů jedoucích na společný sraz, kteří vesměs inkasují. Jedna ze sparťanských skupinek se chacharům několikrát aktivně staví, ale vždy inkasuji. Kolem sedmé jsou sparťani zformováni a dvěma autobusy hledají ostravské, potkávají však pouze na hlavním nádraží pětici, která se od zbytku trhla, a která dostává.
V tu samou dobu se již po Praze pohybuje druhá, asi padesátičlenná skupina chacharů, která při cestě za skupinou první, prohání nejprve asi deset slávistů a posléze v metru potkává i pár bohemáků, kteří inkasují. Skupiny se slučují, ještě někdo přibývá a po informaci o pohybu letenských na hlaváku tam posílají zvěda, když zbytek asi devadesátičlenné skupiny čeká u muzea. Sparťané jsou pryč, a tak se vše přesunuje k odjezdu Slavie a Bohemky, který prozradili napadení bohemáci v metru. Na nahlášeném místě je vidět pouze pár prchajících týpků, ale jinak nic. Později vyjde najevo, že autobus odjížděl v uvedený čas, ale z místa vzdáleného jednu zastávku metra.
Poté se chachaři přesunují do hospody, kde vznikají problémy s placením, a brzy přijíždí kriminálka i s kamerou, pořádková jednotka i televize Nova. Někteří chachaři jsou naháněni po okolních ulicích, zbytek dále sedí v hospodě a snaží se policii vysvětlit, že lidé, kteří utekli, v tom jsou nevinně, protože platili člověku s rezavou bradkou a houslemi. Píseň „severní vítr je krutý" je dostala do obrazu a vyslechli si, jak jsou neschopní, když jim v městě řádí falešný vrchní. Servírka již odmítla cokoliv nalít, a s policejním doprovodem míří vše ke stadionu.
V parku u stadionu jsou zahlédnuti příznivci Viktorie, a část chacharů je bleskově rozhání. Na stadionu se v hostujícím sektoru schází 145 baníkovců, kteří se v průběhu zápasu prezentují celkem kvalitním supportem, bílými a modrými krepáky v různých variacích, znakem Baníku, žlutou korunkou a vlajkou „Chachar boys". Na tento zápas byly vyrobeny také transparenty, ale alkohol zařídil to, že zůstaly ve vlaku. Domácí se nenechali vůbec zahanbit a předvedli se opravdu znamenitě. V sektoru se jich sešlo na sedmdesát(?) a prezentovali se vlajkami na tyčích, červenými a bílými krepovými pruhy, množstvím papírků, ohni, gejzíry a polystyrénovým nápisem „Viktoria". Také jejich support byl akusticky na úrovni. Jednoznačně ukázali, že se po ultras stránce propracovali do české špičky.
Za zmínku ještě stojí návštěva dvou kibiců Cracovie u ostravského sektoru, nejprve se vyptávali, zda zde jsou fans GKS, poté začala přes plot nesmyslná hádka, kterou po nabádání ostatními, ukončil jeden z mladších příznivců z Chebska, jež byl za bránou. Dvakrát většího Poláka trefil, ten mu to chtěl vrátit, ale policie oba zadržela.

autor: Č.N.L. (Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.20


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information