Z POHLEDU SPARŤANA:
Před utkáním naprostá neschopnost letenských zorganizovat řádnou skupinu, která by přivítala příjezd rivalů z Edenu. Nakonec se u stanice metra Hradčanská v podstatě náhodou schází 45 sparťanu, z nichž polovinu tvoří naprostá mládež. Další desítky sparťanských chuligánů v tuto dobu popíjí po hospodách v okolí Letné.
Sparťanská skupina čeká na příjezd slávistů, kteří také v solidním počtu dorážejí a u tramvají čelí prvnímu útoku  letenských. Z jejich pohledu jde vše od začátku špatně. Nevhodně zvolený směr útoku a přítomnost auta s kripo, to jsou faktory, které až tak ovlivnitelné nebyly. Horší je však naprostá neschopnost poloviny sparťanské sestavy zapojit se do ruční výměny názorů.

Početnější slávisté brzy po průzkumu bojem zjišťují, že dnes na ně letenští opravdu nemají, a tak přebírají iniciativu, která vrcholí zahnáním sparťanů na útěk. Následkem férově vedené potyčky, ve které absentovaly jakékoliv zbraně, je zatýkání především na straně sešívaných, které probíhá v okolí letenského stánku a následně i v dalších týdnech po utkání.
Na samotném zápase je očekávána choreografie ze strany domácích, která však nevychází podle představ sparťanů, takže nic převratného k vidění na Letné není. Slávisté pro tentokrát nepředvádějí vůbec nic. Letenští v dobré atmosféře a na české poměry na zaplněném stadionu vítězí 2:0 a přibližují se tak k titulu. Po utkání situaci plně ovládá SPJ a kripo.

autor: Vilík (Sparta Praha)


Z POHLEDU SLÁVISTY:
Po delší době zase derby, v kterém by se vítěz pořádně přiblížil mistrovskému titulu. Takový zápas samozřejmě láká, a tak se nás schází šedesát a jsme posíleni o čtyři přátele z Górniku. Cestou metrem na Hradčanskou se chováme vcelku klidně a obyčejných fanoušků Sparty si nikdo nevšímá. Jakmile ovšem na zmiňovanou zastávku dorazíme, tak se začíná celkem slušně skandovat.  Pomalu vycházíme z podchodu a už první lidi registrují čekající skupinu rudých, která čítá asi 45 hools. Oba tábory se nenechají dlouho pobízet a pouští se do sebe, ale čím víc sešívaných vybíhá z podchodu, tím víc převaha Slavie roste. Po několika ranách se nakonec rudí dávají na hromadný útěk. Někteří vytrvalci ženou nepřítele pomalu až k jejich stadíonu a ti pomalejší z jejich řad ještě inkasují, či jsou obráni o šálu. Naopak směrem k Hradčanské se už žene početná policie, která ihned na místě zatýká dvojici slávistů. Poté se už jde v doprovodu policie na stadion, před kterým postávají udýchaní ruďoši.
Do zaplněného sektoru pro hosty se dostáváme až v průběhu utkání. Nevidíme tak prezentaci domácích, kteří měli asi padesát blikajících ohňů a vlajky na tyčích. Zpočátku se snaží fandit spíše slávisté, ale jakmile sešívaní nepromění vyložené šance a později naopak inkasuji, tak se ve fandění pro změnu probouzejí sparťané. Slavia nakonec celkem smolně prohrává. Po zápase jsou ještě z ničeho nic zatčeni všichni čtyři přátelé z Polska, což se v tu chvíli setkává s naprostým nepochopením. Celkový odchod ze stadionu je tradičně velmi neorganizovaný a roztrhaný. Přesto je ještě určen sraz v jedné hospodě, ale nic zajímavého se už neděje. O pár dní později je díky policejnímu videozáznamu několik lidí usvědčeno z účasti na předzápasové bitce, a tak se počet obviněných za tento zápas rozrostl na konečných deset lidí. Tím se bohužel potvrdilo, že tato sezóna byla pro nás v tomto směru velice bohatá.


autor: Slavia hooligans


převzato z Football Factory č.20


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information