Po dlouhých letech opět ostravské derby, i když se tentokrát díky rekonstrukci vítkovického stadionu odehrálo v Havířově. Před zápasem bylo mnoho chacharů zvědavo především na to, zda se vítkovičtí odváží přijít na svůj přechodný stadion, protože v týdnech před pohárovým zápasem byli několikrát atakováni a obíráni o klubové symboly, a to ať už při hokejové či fotbalové příležitosti.
Nakonec se vítkovičtí fans ukázali v přibližně patnácti lidech, vyvěsili dvě vlajky a celý zápas byli obklopeni ochrankou a policií. Kromě ojedinělých pokusů o povzbuzení svého mužstva se nijak neprezentovali. Zato hosté nezůstali ani v tomto utkání nic dlužni svému jarnímu ultra tažení.

Za vlajkou „Chuligani z Bazalů" se sešlo na tři stovky chacharů, kteří plot ozdobili také vítkovickými trofejemi v podobě třinácti šál, dvou vlajek, prokopnutého bubnu a bruslí. Na úvod zápasu zvedají patnáct transparentů s kresbami na téma „vřelého" vztahu Baník vs. Vítkovice a nápis „Antivítek". Později ještě přidávají nápis „King Baník", deset menších vlajek nad hlavy, několik barevných dýmovnic a nakonec je hřiště zaházeno množstvím stroboskopů. Po celý zápas k tornu nutno přičíst celkem solidní support, který se tentokrát skládá z větší části z antivítkovických pokřiků.
Po utkání policie urychleně vítkovické odvádí do autobusu a míří s nimi zpět do Ostravy. Autobus je následován chachary, ale k ničemu nedochází, protože vítkovičtí jsou vysazeni v areálu vlastního stadionu, kde usedají do hospody, která je pod policejním dohledem.


autor: Č.N.L. (Baník)


převzato z Football Factory č.20


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information