Náš první výjezd jsme pojali velmi prestižně a vyjeli ve dvou autobusech, před Jabloncem ještě přibíráme jedno auto našich a auto KSG (5), takže je nás něco k osmdesáti hool's. V Jablonci v klidu vysedáme a jdeme hledat domácí. Několikrát je kontaktujeme, ale k ničemu pořádnému se nemají. Domácí tušíme někde u konečné tramvaje a také na ně narážíme. Přední část naší skupiny nás upozorňuje na soupeře, který stojí na kopečku za rohem, a když vidí pouze asi patnáct našich lidí, snaží se zaútočit. Postupem času však jejich nadšení opadá, vidí totiž náš skutečný počet, běžící na ně. Soupeře bylo okolo dvaceti, v tom většina z Liberce. Kdo nestačil prchnout nebo se jakž takž postavil, celkem dost inkasuje.

Získáváme šest šál - 4 liberecké a dvě cizí. Po chvíli přijíždí benga a je po srandě. Kripo bere asi čtyři lidi, zbytek se houfuje a jde ke stadionu. Po cestě naráží na tři naše, kteří pijí v jakési restauraci. Je tam plno, a tak tam zůstává pouze asi sedm lidí. Mezitím, co je již většina na stadionu, naráží tato skupina na deset Severočechů, které bez rány rozhání.
V sektoru je nás asi 310, čekáme že se domácí pokusí naběhnout na naše vlajky, což se také děje. Na plochu vbíhá nejdříve jeden Severočech, který je u našich vlajek zpacifikován dvojicí našich hlídačů, nato nabíhá více Severočechů i našich, ale vše už řeší ochranka se psy. Šest lidí je zadrženo. Odpalujeme také čtyři dýmy (2 modré a 2 oranžové) a po posledním vzniká potyčka se security a policí. Má delší trvání, ale díky zmrzlým schodům nejsme schopni moc velké razance, a tak spíše inkasujeme. Je zadrženo dalších šest našich (dva dostávají paragrafy). Poté je již do konce zápasu klid, celkem dobře fandíme a házíme sněhové koule na pomezního rozhodčího, Adauta a hráče domácích. Několik zásahů bylo velmi přesných. Po utkání odjíždí jeden autobus za město, druhý čeká na zadržené. Severočeši se snaží napadnout skupinku našich obyčejných fans, což ale vidí pár hooligans, kteří jim jdou na pomoc a Severočeši jsou opět rozehnáni. Poté ještě domácí dávají dohromady asi 20 lidí, ale neujdou pozornosti našich dvanácti starých a opět utíkají. Pak už mají vše pod kontrolou benga, pouštějí naše zadržené a i druhý autobus odjíždí.


autor: Pankáč / B'97 (Slavia Praha)


převzato z Football Factory č.19


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information