Na tento zápas čekalo celé chuligánské Polsko, jako na „svatou válku" o Kraków. Již dopoledne se odehrál zápas Cracovia „B" - WisLa „B" v rámci kvalifikačních bojů Polského poháru. Na malém derby se však nic nedělo, protože se ho, také zásluhou policie, nezúčastnil nikdo z Wisly. Fanatici Cracovie se snaží se svým městským rivalem telefonicky domluvit, ale ti odmítají s tím, že před večerním zápasem čekají u vlastního stadionu.
Hosté mají sraz v pět hodin u hotelu Cracovia a chvíli poté se s policejní eskortou vydávají ke stadionu. Lechu je asi 140 (v tom také ultras a normáli), Cracovie kolem 150. V parku poblíž stadionu policie překvapivě fanoušky opouští.

Příznivci Cracovie okamžitě reagují rozebíráním laviček a ozbrojováním se. Poté roztáhlý průvod vbíhá k branám stadionu. Mnozí jsou ještě v parku a Cracovie atakuje se zbraněmi v rukou chuligány Wisly, kteří se nenechávají vůbec zahanbit. První střet vyznívá remízově, na zemi skončilo více chuligánů Wisly, příznivci Cracovie zase měli více zranění. Ve chvíli, kdy početný dav bojuje, létají vzduchem sekery, flašky, sekáčky, sklenice či kameny. Rychle se z počátečního šoku probrala policie a začala dav rozhánět vodním dělem a střelbou gumových projektilů.
V této chvíli se znovu mobilizují chuligáni Cracovie a Lechu a opět útočí. Na neštěstí pro Wislu její chuligáni kontrují právě v momentě, kdy k útoku velí také policie. Díky tornu vzniká mnoho sporů a nedorozumění. Nakonec tedy příznivci Wisly zůstávají na místě boje a Cracovia s Lechem z bojiště mizí. Při útěku chuligáni Cracovie demolují hospodu Wisly a blízkou pizzerii. Zničeno bylo také několik aut patřících příznivcům Wisfy. Porážku za celou akci je možno připsat na konto Cracovie (část červenobílých to i přiznává), protože domácí chuligáni dokázali jejich nečekaný útok velice kvalitně odvrátit. Fanatici Lechu sice šli s Cracovií, ale když viděli zbraně používané v krakowském boji, neměli moc chuť se mezi místní blázny míchat. Jsou přece jenom zvyklí na jiný způsob boje. Vadou na celém velmi kvalitním střetu jsou právě oboustranné ostré zbraně, které nemají nic společného s opravdovým chuligánstvím a vrhají špatné světlo na krakowské hooligans.
Na zápase se v hostujícím sektoru objevilo pouze dvacet příznivců Lechu, zbytek na utkání nedorazil. Výborně se naproti tornu prezentovali domácí, kteří z mnoha ohňů vytvořili na tribuně nápis „Biala Gwiazda", těsně poté na hřiště vhodili konfety a nad hlavy roztáhli velkou sektorovku. Později bylo také odpáleno množství dýmů, padesát vulkánů a dalších dvacet ohňů. Před koncem se objevily opět ohně a na plotě vzplanulo přes sto šál triady Lech, Arka, Cracovia (hlavně Cracovie).

 

zdroj: kibice.pl

 

Na českém lntemetu se o tomto zápase objevily, především ohledně počtů, poněkud zkreslené informace, které měly svůj zdroj u chuligánů Wisly, kteří nejspíše chtěli své vítězství ještě zvýraznit. Redakcepřevzato z Football Factory č.18


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information