Z POHLEDU HRADEČÁKA:
Bohemka se stala naším podzimním prokletím, dvakrát jsme se jí v Hradci nedokázali postavit. Poprvé se to dalo pochopit, každému se může stát, že se nesejde, ale pro akci před nedělním zápasem s Příbramí žádné ospravedlnění není.
Páteční telefonát s oznámením, že se k nám klokani chystají na odvetu za naši pomoc trutnovským při hokejovém utkání ve Dvoře Králové, změnil tento neatraktivní zápas v něco, na co se těšíme. Jaké je však překvapení, když se nás v hospodě schází pouze 36, z toho jedna holka a kameraman. Řada lidí na sraz nedorazí s výmluvou, že malují a podobně. Sestavu tvoří více než polovina mladých, ale nemá cenu se zde na cokoliv vymlouvat, protože jsme o všem věděli dostatečně dopředu!

Po několika telefonátech se soupeřem, upřesňujeme místo střetu. Několik telefonátů od našich, kteří zcela špatné odhadli počty klokanů nám berou spousty sebevědomí. Nakonec je domluven střet beze zbraní, a tak po ujištění, že ani oni je mít nebudou, se jich zbavujeme také. Stává se však něco zcela nepochopitelného, neboť ve chvíli, kdy se směrem k nám parkem za silného řevu blíží klokani, začínají mladí ustupovat a posléze utíkat. Ostatní se k nim postupně přidávají, protože nechtějí zůstat na místě v deseti a prožít peklo. Je vidět, že jsme zdatní atleti, neboť se jim nedaří nikoho dohonit. Musím říci, že se vršovičtí posléze zachovají velmi čestně a s jediným, který neutekl a postavil se, připustí pouze férový boj jeden na jednoho.

Po jejich příchodu ke stadionu jsme natolik psychicky zdeptáni prohrou, že se nedáváme dohromady ani do konce poločasu, a tak klokani odjíždějí domů. Nebudu nic komentovat, každý si jistě udělá svůj obrázek, prostě se ukázalo, že na spojené síly Bohemky (Praha, Pardubice a Dvůr Králové) zatím nemáme. Uděláme vše proto, aby jarní výjezd na Bohemians vše změnil!

autor: Martin / Crime Boys (Hradec Králové)

 


Z POHLEDU BOHEMÁKA:
V tento den hrajeme dopoledne na Žižkově, kde se nás schází así 400 a vytváříme velice kvalitní atmosféru. Velkým překvapením je kotel žižkovských, který tvoří asi třicet osob a na úvod druhé půle se prezentují asi dvaceti gejzíry.
Po prohraném zápase (3:2) vyjíždíme pěti auty na domluvený boj do Hradce, když jsme hradecké kontaktovali již několik dní předem, aby se mohli pořádně připravit. V Pardubicích se k nám přidává další auto a na srazu před Hradcem další čtyři. Celkem nás je 43. Přijíždíme k parku, ve kterém má proběhnout střet skupina na skupinu beze zbraní. Hradečáci na nás již čekají, jejich počet jsme odhadovali na 35. Vydáváme se k nim a bouříme, votroci si vyloženě nevěří a dávají se na potupný útěk... Jdeme ještě před stadion a snažíme se něco domluvit, ale bezvýsledné. Odjíždíme proto domů a jediné, co nám zlepšuje náladu jsou benzinky, na kterých nakupujeme spousty krásných dárků pod stromeček.

 

autor: Karel / Berserk (Bohemians Praha)


převzato z Football Factory č.18


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information