Z POHLEDU LIBEREČÁKA:

Do Mladé Boleslavi se vydáváme autem ve čtyřech. Při vstupu na stadion nás zaráží na druhou ligu docela drahé vstupné (50 Kč) a poté to, že ani pořadatelé pořádně nevěděli, kde se nachází hostující sektor. Asi v patnácté minutě vcházíme do sektoru, kde již jsou čtyři hool's z Litoměřic. Vedle našeho sektoru se ukazují dva mladoboleslavští, kteří se snaží domluvit bitku. V tom přichází do sektoru osm vandalů a jeden z nich mladoboleslavského hned napadá a bere mu šálu. Náš počet se ustaluje na čísle 14.

Na začátku druhého poločasu se pokoušíme odpálit černou dýmovnici, ale díky vadné rozbušce, se nám to nedaří. Baník vyhrává a vděčnost hráčů, za naši podporu, kterou nám po zápase projevili, se jen tak nevidí. Při odchodu ze stadionu spatřujeme asi sto metrů vzdálenou skupinku místních hools, skinheadů a nějakého antifáka, na kterou se v devíti rozebíháme. Oni jen stojí a koukají. Než tam stačíme doběhnout, je tam policie a najednou ta squadra ožívá a všichni začínají práskat, kdo jim ukradl šálu atd... Jeden z nich obíhá fízly a pokouší se jednoho vandala napadnou, ten ho však posílá rychle k zemi, na což se na nás rozbíhá nějaká mladá slečna s deštníkem a křičí "chachaři jedni zasraný". Zastavují ji až fízli (ještě že tak, ani si nedokážeme představit, kdyby tam nebyli). Ta by s námi zatočila. Už se nic neděje, a tak se vydáváme doprovodit vandaly na nádraží.

P.S.: SMRT KONFIDENTŮM!!!!! A.C.A.B.

autor: U.F. (Slovan Liberec)

 


Z POHLEDU MOSTEČÁKA:

Na tento výjezd se domlouváme jako obvykle na poslední chvíli, a tak v den zápasu se na nádraží schází šest Brux Vandals, což není moc, ale jeli jsme, protože nás měly v Mladé Boleslavi čekat posily z Litoměřic a Liberce. Cesta byla úmorná a navíc ještě střízlivá, při příjezdu do cílové stanice jsme kontaktováni našimi posilami, že již jsou v sektoru. Na zápas se dostáváme ve chvíli, kdy Baníček vede 1:0 a u našeho sektoru se domlouvá bitka, přičemž tratí jeden z místních šálu (bohužel ne klubovou). Domlouvání končí, číslo měl, a tak se čekalo jen na telefonát. V sektoru se nás schází 6 z Mostu, 4 z Litoměřic a 4 z Liberce. Rozvěšujeme své vlajky a začneme z povzbuzováním našich hráčů, na druhé straně, v sektoru domácích se schází o něco větší partička hools a skinů, a tak jim během zápasu skandujeme „telefon", aby se už ozvali, kde si dáme dostaveníčko, načež nereagují.

Ve druhé půli se snažíme odpálit protitankovku, ale nejde to a nejde, toho si všímá jak ochranka, tak i PČR a přesouvaji se k nám do sektoru. Dýmovnici však neberou, protože si jí spletli s lanšmítem, je schována a začínáme opět fandit. Baník vyhrává a po děkovačce s hráči jdeme za asistence policie ven ze stadionu, kde stojí ona skupinka soků. Okamžité se na ně rozebíháme, ale oni na nás ne, což mělo za následek, že motorizovaná jednotka PČR byla u nich dřív než my, a tak padlo jen pár ran a oddělili nás. Mladoboleslavští začnou PČR žalovat na jednoho z nás, že jim ukradl šálu, a že jí chtějí zpátky. My nato reagujeme odchodem (policejní přisluhovači), ale soupeř do nás začíná skákat i přes policii, a tak to odnáší jeden z nich technickým K.O., po kterém se ho zastává jeho klisnička deštníkem s jekotem, že jsme „zasraní chachaři", což jsem nepochopil. Po vyhazovu PČR, že si tohle máme dělat v Mostě jdeme na nádraží. Po cestě jsme kontaktováni kolaboranty, že chtěj boj, a tak jim sdělujeme pozici a po chvíli přichází sms s odvoláním, že jsou hlídáni PČR. Za chvilku i my a to znamená jen cestu na vlak a domů .

P.S.: Díky za podporu posíláme do Liberce a Litoměřic. Nenávist policejním přisluhovačům!

A.C.A.B.

autor: Leva / Brux Vandals (Most)


převzato z Football Factory č.18
 

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information