Z POHLEDU PLZEŇANKY:
Jeden z mála atraktivních zápasů ve druhé lize, na který očekáváme příjezd mosteckých. Před utkáním dáváme pár piv v hospodě, ve které se nás schází necelých dvacet. Při cestě na stadion dostáváme zprávu, že hosté již jsou na místě. Před vchodem stojí spousta policajtů a jako vždy nám dávají foukat. Tentokrát procházíme všichni.
V sektoru je nás na šedesát, fandí asi třicet, ale poměrné slušně. Mosteckých dorazilo asi patnáct, občas se ozvou a chvílemi provokují, když na nás něco pořvávají. Vzhledem k přesile policajtů není šance, že by k něčemu mohlo dojít. Po vyrovnávajícím gólu zapalujeme římské svíce a po další brance v 87. minuté ještě jednu k níž přidáváme dýmovnici. Za to do sektoru nabíhají benga a dva lidi jsou odvezeni na bengárnu - A.C.A.B.

Po skončení zápasu byl zatčen ještě jeden Plzeňák za urážku policajta. Hosté z Mostu byli naloženi do svého autobusu a odjeli bez komplikací domů.

autor: Jarka / Pilsen fans (Viktoria Plzeň


Z POHLEDU MQSTEČÁKA:
Utkání (chuligánské) začíná překvapivě již den předem, protože do Mostu zavítala delegace z Klatov a snažili se najít nějaké Brůx Vandals. To se jim nedaří, a tak kolem půlnoci kontaktují mě s tím, že jich je jedno auto. Já jsem sám, ale říkám, že seženu nějaké lidi a vysvětluji jim cestu do podniku, kde zapíjím ten den zastřeleného kamaráda. Kámoše ne hool's jsem sehnal (čtyři bývalé skinheady) a vyrážím autem do hospody, kde klatovští popíjeli. Zde se dozvídám, že jich je kolem desítky, na což se vracím do podniku a oni už vycházejí, takže nestačím ani zalarmovat kamarády. Je mi nabídnuta férovka, kterou přijímám. Padá pár ran, Klatovák si zlomil prst a nemůže v boji pokračovat. V tom vycházejí i mí kamarádi a začínáme napadat i ostatní, letí i jeden půllitr (z naší strany), je zaregistrován strach a i přes nabádání jejich vůdčí osobnosti k boji, prchají. Pomalejší jsou biti a nejen to. Příště se zeptám na počet hlav, protože jedno auto jak jsem se přesvědčil nemusí být cca pět lidí ale i jedenáct, viz. Tranzit, jinak díky za návštěvu .
V den zápasu se nás u Baníku schází patnáct, protože se hraje se změnou času výkopu (Plzeň hraje ten den hokej i fotbal na domácí půdě), alkohol moc, kromě dvou vlastně skoro vůbec nepijeme. Do Plzně vyrážíme v ne moc dobré sestavě, ale co, prdel musí být, den předtím je domluven boj dvacet na dvacet v jedné vísce na Plzeňsku, kde čekáme asi 15 minut, a když nikdo nedoráží, tak jedeme na fotbal. Na začátku města se nás ujímá četnictvo, a tak jedeme pod jejich bedlivým dohledem až na stadion, kde se podrobujeme dechové zkoušce a jdeme na zápas. Tedy až na ony dva alkoholiky, kteří jdou pít do plzeňského fanklubu na stadionu, kde kecají s jedním Klatovákem a dozvídají se, že klatovští měli dost z předešlého dne a proto nedorazili. Fotbal Baník prohrál a dohled policie nic nedovoloval. Plzeňští fans se prezentovali ohni a dýmovnicí, my jsme mohli v tom počtu jen povzbuzovat a zírat na onu hru. Cestou domů se ještě stavíme na pár benzínkách a v jinak poklidném dni dorážíme do svých pelíšků.

PS : Smrt policejním buzeracím na stadiónu Viktorky!

autor: Leva / Brůx Vandals (Most)


převzato z Football Factory č.18


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information