Pět dní po výtržnostech na zápase GKS Katowice - Widzew tódž nás čekal další výjezd k našim polským přátelům. Krátce po poledni vyráží z katowického nádraží vlakem směr Poznaň 154 (v tom 5 FCB) fanatiků GKS. V hlavním městě velkopolského vojvodství jsme hodinu před zápasem. Na nádru nás čeká policie s autobusy, kterými nás odváží na stadion. Zde vyvěšujeme po jedné vlajce GKS a Baníku a po celý zápas hlasitě povzbuzujeme. Ve druhé půli ještě přidáváme 600 balónků v černo - zeleno - žlutých klubových barvách. Ve zcela jiné dimenzi se prezentoval Lech. Po celý zápas hlasitý support, na začátku utkání natahují přes celý kotel (1.500 - 2.000 lidí) modré a bílé pásy a odpalují asi čtyřicet ohňů. Ve druhém poločase jsou kolem celého obvodu stadionu odpáleny vulkány a v kotli další ohně. Výborný dojem ještě umocňuje pět kvalitních sektorovek. Domácí posílily i delegace z Cracovie Kraków a osm fanatiků z Arky Gdynia.

Po zápase jsme autobusy odvezeni zpět na nádraží, odkud nám jede za třicet minut rychlík do Katowic. Pár kilometrů za Poznaní je však vlak zastaven pomocí ruční brzdy a z lesa vybíhá 40-50 chuligánů Lechu (pravděpodobně skupina Young Freaks) a Cracovie. Z vlaku však nejde vyběhnout, jelikož policajti obsadili všechny dveře, a tak dochází pouze k bitce přes okna. Po pěti minutách se jede dále, ale očekává se, že Lech za námi pojede auty a ještě se o něco pokusí. Navíc v Ostrowie Wlkp. vysedá naše policejní eskorta a dále pokračujeme samí. Kupodivu se již nic neděje a většina se ukládá ke spánku.
To se však ukázalo jako velká chyba. V Bytomi nás atakuje asi padesát po zuby ozbrojených chuligánů místní Polonie. Než se stačime vzpamatovat, jsou polonisté úpině všude. Po chodbičce našeho vagónu běhají se sekerami, a tak nezbývá než pouze držet dveře. Celá bitva trvá asi deset minut a ukončuje jí až policie střelbou ostrých do vzduchu, na což fanatici Polonie prchají. Šest jich bylo zadrženo a hrozí jim až deset let. Výsledkem jsou dva totálně zdemolované vagóny a několik zraněných. V Katowicích se již nic neděje a to přesto, že se očekával útok Ruchu.


autor: Ještěr (Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.17


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Additional information