Na tento atraktivní zápas vyrážíme z Ostravy v pěti lidech. Po příjezdu do Katowic se připojujeme ke skupině zhruba sta katowických chuligánů, kteří v parku nedaleko stadionu čekali na autobusy (pět + několik aut) fanatiků z Lodži. Policie však autobusy Widzewu odchytila již před vjezdem do Katowic a eskortovala je přímo do hostujíciho sektoru. V něm se při zápase sešlo zhruba 250 lidi.
V průběhu utkání se obě strany prezentují kvalitním supportem. Katowičtí ultras na úvod natahují sektorovky v klubových barvách a přidávají písmena, které vytvářejí nápis „Wiara czyni cuda" (víra dělá zázraky). Ve druhém poločase poté vhazují 700 konfet.

Kolem šedesáté minuty si všímáme, že za hlavní tribunou u stánku s občerstvením stojí sedm podezřelých postav, a tak v deseti (5 FCB + 5 GKS) vyrážíme. Z podezřelých se vyklubali chuligáni Widzewu ze skupiny „Destroyers", které okamžitě atakujeme. Po chvilce boje (naše jednoznačná převaha) se objevuje policie a je třeba ustoupit. Mezi tím chuligáni Widzewu vbíhají na hrací plochu a strhávají poslední dvě písmena z vlajky „GKS Katowice". Po chvili na hřiště vbíhají ze dvou stran i katowičtí a Widzew prchá. Několik pomalejších jedinců zůstává bito. Naprosto idiotský byl zákrok policie, ta přiběhla až bylo po všem a začala střílet do obou sektorů. To již byla tečka tohoto zajímavého výjezdu.


autor: Ještěr (Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.17


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information