Před tímto utkáním napadla, po hodině provokací, totálně opilá skupina deseti sparťanů domácí chuligány. K incidentu došlo přímo před restaurací, která je součástí tribuny místního fotbalového stánku. Vzduchem létají plastové židle, dochází k mnoha osobním soubojům. Domácí i přes značnou početní převahu (30 chuligánů + mnoho normálních fanoušků) neustále před útočícími spart'any ustupují. Zezadu pak letenské atakují domácí chuligáni tmavší pleti (Arabové), a to tak, že udeří zezadu a utečou! Šest sparťanů má po těchto útocích boule zezadu na hlavách!

Po přibližně dvou minutách vbíhají sparťanům do zad policisté a pořadatelé. Nejprve policisté v civilu, takže jeden z nich slušně inkasuje. Stříká okolo sebe slzným plynem jako zběsilý, takže zasahuje i pořadatele a okolo stojící. Pak už většina sparťanů leží spoutána na zemi. Sedm z nich odvádí policie do cel přímo v tribuně stadionu, další dva se po udání domácích fanoušků skrývají před policií, takže na stadion také nejdou. V místní lokální televizi se poté objevují záběry z tohoto incidentu a v několika novinách vycházejí články o „řádění opilých Čechů".
Na samotném utkání je 32 příznivců Sparty. Ti domácí vytvářejí celkem slušnou atmosféru, kterou podporuje i výkon domácích hráčů na trávníku.

autor: Vilík (Sparta Praha)

 

Fotky z bitky můžete najít ve starším článku ZDE.

 

převzato z Football Factory č.17


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information