Od rána je v Českých Budějovicích asi třicet slávistů, kteří prohánějí dva mladé on nás. My se scházíme později,, a asi hodinu před zápasem jdeme ve třiceti lidech do města. Padá návrh, jít do hostujícího Sektoru, nebot' hospoda, kde sešívaní pijí, je hlídána policií. Kousek od stadionu je napadeno pět slávistů a jeden bohemák (ne hooťs), kteří dostávají pohlavky a tratí šály. Na to nás honí čerti a ženou nás na stadion. Potkáváme ještě deset slávistů, ale ti se k ničemu nemají a odvádějí je pokémoni. Prý jich šlo asi třicet k našemu sektoru, ale to jsme tam my ještě nebyli.


Zápas byl docela nudný, ani jedna strana moc nefandí. Asi v osmdesáté minutě opouštíme stadion a asi dvacet gaunerů jde do centra města, z nichž se tak patnáct střetává u křižovatky se slávisty. Slávistů bylo asi deset, vypadali, že nemají ještě ani občanky, ale do fízlů nabíhali slušně. Dva naši byli zadrženi. Policie vede slávisty mimo centrum, přesto však proháníme další dvě jejich skupinky. Vždy jich šlo minimálně pět, nevypadali zle, ale postavil se tak jeden, který po pár ranách utekl také. Slavistický tábor má velkou perspektivu ve spoustě mladých chuligánů. Momentálně z vás však respekt jako z chacharů, spart'anů či Brňáků určitě nejde. Nic ve zlém.


autor: kolektiv BGB '99 (České Budějovice)


převzato z Football Factory č.17


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information