Z POHLEDU CHACHARA:
Na tento páteční zápas jsme ani v nejmenším nečekali příjezd hostujících příznivců, a tak jsme se ho ani nehodlali zúčastnit. O to větším překvapením bylo, když spart'anskou skupinu potkal jeden z našich před zápasem. Začíná žhavení telefonů a shánění lidí. Osmnáctičlenná skupina letenských odchází ze stadionu již ve třicáté minutě a míří na vlak. Nás je v tu dobu šestnáct, a tak nezbývá nic jiného než jít do toho. Sparťané přicházejí na domluvené místo, ale následný střet je příliš krátký na to, aby se rozhodlo, kdo je lepší. Ukončuje jej policie, která obě strany rozděluje. Chvíli oba tábory atakují uniformované, ale když se blíží policejní posily, tak urychleně mizíme.


autor: Apple Commando (Banik Ostrava)
 


Z POHLEDU SPARŤANA:
Po domácím „neúspěchu" při zápasu s Baníkem vyráží pouhých 18 spart'anů (mladší sestava) na chacharské území, přesněji řečeno do Vítkovic. Zde v tento den (pátek) hraje B mužstvo Sparty. Těsně před zápasem hosté na místě kontaktují jednoho z baníkovců, který klade podmínky vyhovující oběma stranám a bere si čas na sehnání ekipy. Sparťané se snaží neupoutat pozornost policie, takže bez povšimnutí nechávají i několik mladých baníkovců na stadionu. Po 50 min. čekání vyráží sparťanská skupina na nádraží, bohužel doprovázena transitem MěP. Telefonicky jsou kontaktováni domácí a informování o pohybu sparťanské skupiny. Těsně před odjezdem vlaku z Vítkovic na HI. nádraží jsou chachaři na místě, sparťané se vydávají za vyjednavači chacharů, kteří je vedou na vybrané místo. Sparťané mají za zády zmiňovaný transit MěP, přesto dochází v malém parčíku ke střetu se skupinou šestnácti domácích. Do souboje beze zbraní po chvilce zasahuje osm příslušníků MěP se dvěma psy. Po chvilce obě skupiny útočí na policisty, především pak sparťané. Jeden z nich je na ruce pokousán psem a další si o několik hodin později vysloužil § útok na veřejného činitele. Poté, co se MěP na chvilku stahují, někteří z chacharů podle útočí, ale střet již nemá dlouhého trvání, neboť policisté se opět snaží o aktivitu a je čas zmizet. Větší část sparťanské skupiny doprovází jeden z baníkovců na tramvaj, kde je dohání policisté a poté doprovází na nádraží. Sem se různými způsoby dostávají i další sparťané, přesto původně plánovaným vlakem odjíždí neúplná skupina. Dva zatčení se vracejí až druhý den po poledni.


autor: Vilík (Sparta Praha)


převzato z Football Factory č.17


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information