Z POHLEDU BOHEMÁKA:
Sraz je stanoven na 13 hodin ve Vršovicích. Dostáváme sice informaci, že hosté dorazí až těsně před zápasem, když už bude policie všude, ale i přesto chceme zaútočit. Scházíme se v počtu 55 kusů více než dobré sestavy. Samí schopní a ostřílení, k čemuž tentokrát velkou měrou přispívají i přátelé z Pardubic a Dvora Králové. Doráží také osm hool's z Walbryzchu. Všem patři náš dík!
Zkontaktujeme se s gaunerama a oznamujeme jim, že budeme čekat u nádraží. Před 16. hodinou se tedy vydáváme na cestu a bohužel se k nám přidává i jeden tranzit s čerty. Ti nás však od střetu nemohou odradit.

Po chvíli před nádražim vidíme asi čtyřicet Budějovičáků. Okamžitě útočíme. Soupeř sice vypadá dobře, ale do boje se mu evidentně nechce. Postávají u nádraží a v rukou vidím nějakou tyč a pásky. Řveme „beze zbraní", ale proletí i nějaké sklo. Rozdáváme rány a po chvíli nastupují čerti. Při ústupu dobíjíme pár jedinců, kteří jsou vtaženi mezi nás. Jednoho z hostů odváží sanitka, pár jich má zkrvavené hlavy. Naše jasné vítězství, a tak směřujeme na stad'ák. O poločase mladí strhávají hostující vlajku a zapalují ji. Druhou si hosté vybrečí od pořadatelů zpět. Strhává se dobrá bitka s policií.
Po zápase hosté prohlašují, jak jsme je zasypali sklem a pobodali noži. Nesmysl. Každý, kdo nás zná, si udělá obrázek. Dostávám informaci, že jeden z hostů běžel s nožem a kdosi od nás jej vyndal na svou obranu také. Ke kontaktu nedošlo. Připadá mi to nechutné. Berserk se od zbraní distancuje. Nejsme ve válce. Snad se všichni zamyslí a budou své barvy hájit pouze rukama. Naším cílem přece není vraždit, ale vítězit.

autor: Blecha / Berserk (Bohemians Praha)


Z POHLEDU BUDĚJOVIČÁKA:
S bohemáky je domluveno, že pokud dojde ke střetu, tak vše musí proběhnout beze zbraní. Přesto z Budějovic vyráží vlak s třiceti ozbrojenými gaunery. V Táboře nastupují čerti a tvrdí, že nás na Vršovicích čeká zásahovka. Při našem příjezdu tam však nikdo není a my jdeme před halu. Z parku se náhle vyřítí asi padesátka klokanů. Formujeme se a když jsou poblíž nás, zaházíme je sklem a kameny. Přesto je to nezastavuje a jdou do nás. Na naší straně jsou k vidění tyče, hole, pásky, dlažební kostky apod. Pražané jdou pouze na ruce a nohy. Zvláště akčních je mezi nimi asi patnáct chlapců s kohouty na hlavách. Naší prohru se ještě pokoušíme odvrátit asi deseti noži, které tasíme. Pár klokanů pořežeme a ti se stahují. Poté již doráží zásahovka. Celému střetu přihlíželo asi deset psů z vlaku, ale vůbec nezasáhli. Tratíme jednu šálu a jeden „brigádník" je odvezen do nemocnice se zlomenou lícní kostí. Podle doktora muselo jít o úder tvrdým železným předmětem (např. boxerem). Kdepak, klokani mají tvrdé pěsti! Takže asi výhra Bohemians. Vyzdvihnout je třeba absolutní neozbrojenost domácích. Smekáme!
Na statku je nás kolem padesáti. Raději vůbec nefandíme. O přestávce nám bohemáci za pomocí pořadatelů berou vlajku, zatímco my jsme mláceni v sektoru policií při pokusu zabránit bohemákům v loupeži. Po zápase jedeme vlakem na hlavák, kde si svoji frustraci vybíjíme na bezdomovcích. Domů jedeme na Lálu. Kluci od Botiče - zamyslete se nad sebou, nebo se aspoň styďte!


P.S.: Stop bodným a řezným zbraním!

 

autor: kolektiv BGB '99 (České Budějovice)převzato z Football Factory č.17


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information