Ligový los poslal v prvním kole Baník do Zlína, který se v nejvyšší soutěži objevil opět po šesti letech. O hotové pozdvižení z tohoto zápasu se nepostarali ostravští, ale již několik dnů předem některá média. Nejen z rozhlasových stanic se šířily fámy, které nebyly daleko od vyhlášení výjimečného stavu. Mohli jsme se dozvědět o pátečním příjezdu mladých, zatím netrestaných chuligánů, které jejich starší kolegové mají cvičit v útocích na civilisty a jejich majetek, o ničení aut parkovaných na zlínských ulicích, o připravovaném útoku nacistických fans na místní rockový klub apod. Tyto informace potvrzovali také zástupci zlínské policie a obyvatelé Zlína byli dokonce v rámci vlastní bezpečnosti vyzýváni, k opuštění města! Šíření poplašných zpráv je v této republice paragrafem pouze pro někoho...


Utkání předcházejí pokusy o uskutečnění rande mezi fans obou táborů, ale zlínští přes svou snahu přece jen patří do jiné kategorie, a tak k ničemu nedojde. Za brankou se schází kolem osmi set modrobílých příznivců, mezi kterými je i po čtyřech fans z Trnavy a Katowic. Prezentují se napůl modrými a bílými balónky, dýmovnicemi ve stejných barvách (nebyly však proti původnímu záměru vhozeny najednou), slušným supportem a menší, spíše symbolickou strkanicí s PČR. Domácí sektor téměř nebyl vidět, ale na konci se prezentovali potyčkou s policií a vylomením části plotu.


Také po neproměněné ostravské penaltě v nastaveném čase a následném závěrečném hvizdu rozhodčího se nic podstatného nestalo a místní obyvatelé mohli bezpečně vyjít do ulic. Novináři si do svého zpravodajství přece jen nějaké situace dokreslili dle svého přání a ve spolupráci se skvělou policií dokonce objevili i hlavního viníka veškerého páchaného zvěrstva.

autor: Č.N.L. from U.R.N. (Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.17


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Additional information