Z POHLEDU SPARŤANA: První utkání sparťanského B týmu se odehrálo v chuligánsky čím dál zajímavějším Mostě, zvláště pak pro sparťanské fanoušky, kterým mají Severočeši co oplácet. Pražanů doráží za šíleného vedra na čtyřicet a kontaktují domácí s nabídkou boje beze zbraní, skupina na skupinu. Domácí na výzvy nereflektují, a tak hostující skupinu opouští několik elitních bojovníků, kteří se vrací do Prahy. Zbytek hostů se nevzdává naděje na střet, a po skupinkách se dostává do míst pro domácí fans. Část sparťanů zmožena pivem a vedrem usedá na tribuně, další korzují po ochozech. Teprve v osmé minutě utkání doráží nezpozorováni domácí fans a využívajíc momentu překvapení, okamžitě atakují Pražany.

Vzduchem prolétne popelnice a dochází k prvním soubojům, do kterých se po chvíli zapojuje policie. Situaci ovšem nezvládá a boj propuká opět na plno, tentokrát přebírají iniciativu Pražané. Chuligáni obou stran se u vchodu na stadion bijí hlava nehlava a do toho zmatení příslušníci. Až po delší chvíli se ochrance s policií podaří obě strany oddělit a hosté míří do vyhrazeného sektoru. Zde však spart'ané nehodlají setrvat, a tak ve dvacáté minutě opouštějí stadion. Část z nich odjíždí auty, zbytek se cestou na nádraží pokouší ještě atakovat domácí, ale policie má vše pod kontrolou.

autor: Vilík (Sparta Praha)

 

Z POHLEDU MOSTEČÁKA:

1. Sparťané přijíždějí vlakem kolem jedné hodiny v počtu 30-40 lidí a cestou do hospody u stadionu napadají civilisty. Ó jak hrdinské...

2. My se scházíme docela pomalu a jelikož jsou prázdniny, je dost lidí na dovolených či táborech. Pohromadě jsme až kolem 16. hodiny a to v počtu 25 hlav.

3. Přicházíme ke stadionu a vidíme jak PČR, tak i letenské. Následuje náš okamžitý náběh, ale na stadion se nás dostává tak 10-15, zbytek je zastaven policií a ochrankou.

4. V řadách sparťanů nastává chaos a letí po nás popelnice, která je jim okamžitě vhozena zpět. Jsou naháněni pod tribunou a ti, kteří už nemohou, pěkně fasují. Někteří se dokonce schovávali mezi sedící diváky, jsou však odhaleni a také dostávají.

5. Nastupuje PČR, MěP a ochranka a půlka našich je vytlačena ven k ostatním. S nimi jsou vytlačení i dva spart'ané, kteří venku dostávají v boji dva na dva. Jeden poté prchá a druhý je dobit u pokladen. Nás zůstává osm proti 25-30 hostům. Přesto do toho jdeme a i když je přesila značná, tak i slušně rozdáváme (viz. bezzubý spart'an). Samozřejmě i my dostáváme. Jdou nám pomoci pouze dva naši, kterým se podařilo přeskočit plot, ale opět nabíhají uniformy a oba tábory oddělují.

6. Letenští jsou odvedeni do svého sektoru a pak jsme na stadion vpuštěni i my. Někdo jde na sektor, jiní pro pyro, zbytek zase pro pivo. Toho využívají hosté, kteří v 15-20 lidech nabíhají na plot oddělující pět z nás a je. Zastavují se však před třemi z ochranky a dál nejdou! Škoda, třeba by napravili dojem z prozatímní ostudy. Oni to však určitě doženou na netu.

7. Blíží se konec zápasu a chlapci z hlavního města hromadně opouštějí stadion. My je tedy následujeme směrem k nádraží v počtu asi třiceti lidí.

8. Na nádraží se pokoušíme o náběh, ale přes početnou policejní asistence nejde nic podnikat. Z hostujicího hloučku po nás letí nějaké kameny a jeden náš je zadržen, za neuposlechnutí výzvy. Musím dodat, že házejícího sparťana okřikl jeho kolega, za což mu patří uznání.

9. Vracíme se na stadion a v druhé půli vhazujeme na 100-120 koblih po hráčích Sparty na hřišti. Následuje přerušení utkání a na pokec zavítal ředitel MUS Most s prosbou o klid. Částečně mu vyhovujeme a choreo a dýmy necháváme na jindy. Móóóc policie.

10. Shrnutí: na naší straně jeden zlomený nos ze závěrečného střetu osmi z nás s 25-30 hosty u vstupu. Na sparťanské straně vyražený zub ze stejného střetu a plno krvavých šrámů. V našich rukou nebyly žádné zbraně, na druhé straně byly k vidění nějaké pásky. Hodnotit to nehodláme, jelikož spart'ané nikdy neprohrávají a nám o nic nejde, takže páček, zase někdy.

11. Ten, kdo psal na sparťanských Internetových stránkách ty lži o tomto zápase, posunul tyto stránky snad na poslední místo v objektivitě. Už tam nepiš zfetovaný, vypadáš potom v Mostě jako pitomec.

12. Zdravíme kamaráda z Liberce, který u všeho byl a taktéž chuligánku z Čeperky Zikynu. Oběma díky za super návštěvu.

autoři: Za Brux Vandals Horda und Leva (MUS Most)


převzato z Football Factory č.17


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information