Z POHLEDU SLOVANISTY:
Tento den byl jedním z největších taháků jara. Vedle Trnavy hrála svůj zápas také na Devíně Nitra. Již měsíc předem nám byla přislíbena účast jak trnavských, tak i Nitranů. Nitranským plán ztroskotal, nesehnali autobus, a tak se v sobotu v Bratislavě objevili "jen" Trnaváci. Dopředu jsme měli avízo o jejich posilách z Ostravy a Katowic.
Setkáváme se hodinu po poledni v krčmě blízko Tehelného Pola. Trnavští jsou s námi v kontaktu a v Bratislavě se objevují již před polednem. Nás se schází kolem šedesáti (neumíme počítat tak dokonale jako v Čechách, ale naučíme se), z toho 14 z brněnského J.K.G. Domlouváme se s trnavskými, kteří chlastají někde na Račianskom Mýte a posíláme je na tramvaj k zimnímu stadionu, kde je má čekat jeden z nás. Hosté se vyhnuli policii a jeden z nás je vede na sídliště, kde je mezi paneláky velký plac, vhodný pro bitku.


Vyháníme všechny z krčmy, aby už konečně dopili pivo a šli na plac. I tohle je jedna z našich chyb, kterou si musí všichni uvědomit. Každý si jak kokot musí dopít svoje pivečko, každý má čas, každý se musí jít vychcat. Vše místo toho, aby hned položil pivo a vyběhl ven.


Takto roztroušení jdeme na plac, kde už stojí, na pohled v kvalitní sestavě, soupeř. Počet je okolo 80-90 lidí (z toho 35 FCB, 14 GKS ). Nás je na place asi 40 a ostatní ještě za paneláky směřují na místo. Nečeká se na ostatní a obě skupiny na sebe nabíhají. Boj byl dohodnut beze zbraní. K našemu zklamání se do boje od nás zapojilo asi 30-35 lidí, zbytek se nejprve díval a poté zbaběle utekl. SRÁČI!!!

Bitka trvá asi minutu, možno dvě, ale i tak si myslím, že to byl kvalitní střet. Lidé v panelácích vyplašeně přihlížejí bitce a nerozumějí, kdo se vlastně bije proti komu. Vidí jen tlupu rozhněvaných mladíků, kteří se mlátí za svůj klub. V jasné převaze nás Trnaváci (díky družbě přivedli fakt vynikající sestavu) zahánějí a všichni se rozprchneme mezi paneláky. V tom zasahují dva policajti, které trnavští napadají a zahánějí.


Touto cestou děkujeme J.K.G., kteří přijeli a pobili se. Díky patří i všem zúčastněným stranám. Na druhé straně si uvědomte VY, kteří jste utíkali hned na začátku a nezapojili jste se do bitky, že to byla pro Slovan, ale hlavně pro vás, ostuda! K zbraním se moc vyjadřovat nebudu, podle mě to bylo férové z obou stran a jestli se pro příště dohodneme opět bez zbraní, doufám, že ti, co je měli, budou také bez nich.

Hajl Slovan + Brno!!!


Pozn.: v celém textu slovo „Trnaváci“ - bylo myšleno jako Trnava + Baník + GKS.


autor: Vymetený fanúšik (Slovan Bratislava)

 

Z POHLEDU CHACHARA:
Trnavští fans na tom momentálně nejsou nejlépe, ostravští k nim mají dluh za jejich návštěvy v Čechách a lákadlo, že se v Bratislavě mohou setkat hned tři nejkvalitnější slovenské tábory. To byly tři pádné argumenty, proč v tento den Slovensko navštívit.


Ranním vlakem s přestupem v Brně se na Slovensko dostává 32 chacharů a 14 fans GKS. Další Poláci jedou dvěma auty, z nichž jedno je zadrženo na hranici, kde celníci nemají smysl pro převoz psychotropních látek a druhé později není tam, kde být má. V Bratislavě jsou před polednem na nádraží očekáváni asi třiceti pěti Trnaváky, kteří o posilách sice věděli, ale do poslední chvíle většinou netušili, jaký počet přijede. Jde se na pivo a kontaktují se domácí.
Ti dávají podrobné instrukce, a tak česko-polsko-slovenská koalice nastupuje do tramvaje, kde je na jedné zastávce očekává zástupce Slovanu, který je vede na místo domluveného rande. Kupodivu se nejedná o žádné opuštěné místo, ale o dětské hřiště, ze tří stran obklopené paneláky. Hned po příchodu této hordy se plní balkóny nedočkavými diváky a po chvíli přichází i asi šedesátičlenný soupeř, který je zase posílen o čtrnáct Brňáků. Oba tábory na sebe bezhlavě nabíhají a nastává docela chaotická, ale kvalitní řež. Bojuje se možná dvě minuty, po kterých domácí jednoznačně podléhají kvantitě i kvalitě soupeře a dávají se na ústup, který se postupně mění v útěk.

Přes porážku patří domácím uznání za kvalitní a fér vedený boj. Na konci akce se pokoušejí zasáhnout posádky dvou přítomných policejních aut, jedna to vzdává hned ze startu, ale kolegové z druhého auta jsou tvrdohlavější a poté, co je hosté zahánějí, nevzdávají se a vypouštějí rotvajlera, který se chacharovi zakousnul do lýtka.


Domácí mizí v hospodě a kolem hostů se začaly rojit další a další policejní auta. Nakonec jsou zatčeni snad jen dva chachaři, kteří jsou ráno propuštěni. Na straně soupeře prý bylo zadržených více, ale nemám o tom dostatečné informace. Díky policejní buzeraci padá návrh nejít na zápas a vypadnout z Bratislavy. Na nádraží Slovenská policie opět demonstruje své totalitní metody. Den zakončujeme celonoční partou po trnavských podnicích.


autor: Č.N.L. from U.R.N. (Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information