Z POHLEDU NITRANA:

V týdnu před zápasem se obě strany dohodly na vzájemném střetu. V den utkání však zhruba 35 domácích marně čeká na telefonát hostí. Nikdo se nehlásí a z neznámého důvodu ani nikdo nebere nitranské telefonáty. Přesto se hlídkovalo na dálnici, protože se správně očekávalo, že slovanisté přijedou autobusem.

Autobus hostí byl také zaregistrován a namířil si to přímo do centra města, kde nedaleko stadiónu zaparkoval. Skupina domácích je fízlům dostatečně známá a když vidí nedaleko 55 hostů, je jim vše jasné.

I s posilami proto nastupují mezi oba tábory a rozdají řádnou nadílku, po které zůstává jeden z domácích ležet v bezvědomí. Řádné rány rozdávají i hostům, dokonce i střílejí (naštěstí jen do vzduchu) a ženou je až k autobusu, kterým jsou nuceni odjet zpět domů. Policejní doprovod mají až na hranice okresu a kraje.

Na stadiónu tedy není nikdo. Slovanisté již určitě litují, že nezavolali a nechtěli se s domácími, kteří na ně zoufale čekali, střetnout již před zápasem.

autor: Loky (Bulldogs '95 Nitra)

 

Z POHLEDU SLOVANISTY:

Do Nitry jsme se vydali v počtu 55 chuligánů a musím podotknou, že v dost mladé sestavě. Z tohoto důvodu se mezi námi objevily i jisté obavy z domácích. Měli jsme jim před naším příjezdem do Nitry volat, avšak přiznáváme, že jsme se rozhodli, že tak raději neučiníme. Ještě dva nebo tři dny před tím, byla dohodnuta bitka beze zbraní.

Asi dva kilometry před Nitrou nás předběhne auto s nitranskými chuligány a náš autobus jede za ním. Řidič má příkaz jet za autem, ať nás někam dovede. Auto nám ale hned na začátku města mizí. Nestalo se tak však neschopností našeho řidiče, ale díky rychlé jízdě nitranského auta, kteří to asi udělali záměrně. Vystupujeme pod hradem, odkud se všichni hromadně vydáváme ke stadiónu.

Již z dálky vidíme, jak se v parku před stadionem sbíraji Nitrané, a tak se k nim vydáváme. Vedle nás jede jedno policejní auto. Jsme už blízko domácích a brání nám v tom asi deset fízlů. Rozbíháme se na ně, oni myslím na nás, ale fízli vše mlátí hlava, nehlava, kriminálka střílí z pistole a během dvaceti sekund je tam policajtů jak najebaných. Jsou velmi agresivní, jeden z domácích zůstává po zásahu fízla v bezvědomí. Jiného Nitrana opřeli o auto a chtěli jej zatknout. V tom naběhneme na uniformy a je z toho pořádná mela, resp. strážci pořádku nás mlátí dobrých čtyřicet metrů po parkovišti. Doufám, že jim ten Nitran aspoň utekl.

 Policajti nám sdělují, že na fotbal nebudeme vpuštěni, a tak voláme autobus a v doprovodu policejních aut až na dálnici z Trnavy do Bratislavy cestujeme v klidu. Potom nám volal J.Lála, že čeká na pumpě, a že má hodně peněz. Okamžitě toho využíváme a plyšové hračky, mikiny, brýle, chlast, čepky, ..., všechno, co se dalo, se nachází v našem autobuse.

Po příjezdu do Bratislavy, se všichni zastavíme na zápas Inter - Košice a s pokřikem „Košice, Košice" vcházíme do sektoru hostí. Lidé jsou zmatení a ještě více nechápou, když vylomíme plot, a po dvou, třech minutách opouštíme stadion...

Vzkaz všem (většinou starším) chuligánům od nás, kteří se na tento výjezd vysrali, zaspali, nebo se vymluvili: zamyslete se nad sebou! Speciální pozdrav naopak zasíláme chuligánům z Brna, kteří havarovali na cestě do Bratislavy. Přejeme rychlé uzdravení.


autor: Kruťo (Slovan Bratislava)


převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information