Na poslední prvoligový zápas vyjíždí na 25 hlav, což není tolik, kolik jsme očekávali, protože jsme se dopředu připravovali. Všichni alespoň dodrželi zásadu černých oděvů, aby naše rozlučka byla co nejdůstojnější. Na Svinově zahlížíme podezřelé tváře, které nás upozorňují na přítomnost kriminálky. Jdeme si tedy dát aspoň ve třech rozcvičku se stejně početnou „bandou" chacharů. Během několika sekund je rozhodnuto v náš prospěch. Tak to se máme večer na co těšit ... Cesta je hodně veselá a náš inženýr tomu nasazuje korunu, když opět vyhazuje z okna boty, tentokrát své. Vytváříme mu novou obuv z PET lahví, čímž se pak velmi pyšní.

Na brněnském nádraží nás čeká uvítací výbor státních zaměstnanců, kteří nás nakládají do přistaveného busu. Pracovníci firmy Stavo Artikel hodně zklamali. Jednak přišli do práce v malém počtu a navíc nerozvěsili žádné své oděvy, natož aby řekli, co si o své práci myslí.

My máme žluté a modré papíry, které po chvíli měníme v trubičky a předvádíme boj žlutých s modrými. Co se však děje? My opět vítězíme venku! Cesta zpět je v klidu, dokonce i v Přerově, kde jsme tak trochu počítali s olomouckými.

To pořádné vzrůšo přichází až na Svinově. Jeden náš aktivista jde na výzvědy, kde si dává v ten den již druhou vítěznou férovku. Vrací se s výkřikem, že se řítí padesát chacharů. Je to tady, dav už táhne. Většina našich ustupuje do vestibulu, venku nás zůstává pět nebo šest. Chacharů není padesát, tipl bych to na třicítku, ale za to jsou hodně nažhaveni. Najednou do haly nabíhaji i z druhé strany a dochází i k osobním kontaktům. Teď už se lépe prezentujeme i my a vzduchem létají odpadkové koše apod.

Celému útoku chacharů se snaží zabránit asi deset policistů, kteří překvapivě nevzali nohy na ramena, ale snažili se razantně zasahovat. Moc jistoty z nich však nepramenilo. Akce trvá tak pět minut a soupeř měl určitě navrch.

Tak s tímto jsme opravdu nepočítali. Mysleli jsme, že Svinov bude obsypán fízly a chachaři k nám přijedou auty, kde už nás čekala osmnácti členná, hodně kvalitní skupina těch, co v Brně nebyli. Proto také později chachary kontaktujeme, zda nechtějí přijet do Opavy. Ani jeden z kontaktovaných se však svinovské akce neúčastnil. Auta totiž mířily jiným směrem a přímí účastníci se pochopitelně co nejrychleji rozprchnuli před přijíždějícími policejními posilami. I tak však šlo o super zadymu. V Opavě ještě jdeme na pivo čímž uzavíráme hodně dobrý výjezd.

 

autor: Oskar (Opava)


převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information