Z POHLEDU BUDĚJOVIČÁKA: Protivín: viz. televize a noviny.

Do Plzně přijíždíme vlakem ve 43 lidech a jsme přivítání nádražím plným fízlů. Jsme kontrolováni, mláceni a natáčeni na kameru. Po tomto procesu nás ženou ke stadionu. Kousek od nádraží postává asi sedm Pilsen sociálů, kteří hulákají nesmysly, že bude bitka, a že jsme prdel v republice. Snažíme se na ně dostat, ale čerti všemu brání. Škoda, plzeňští by určitě neutekli. Vůdcem této bandy byl sám velký „Z". Poté se nám nedaří najít hospodu, kde by nás obsloužili. Vždy to před hospodou končí strkanicí s bengy. U jedné nakonec sleví a trávíme tam čas do zápasu. Na ten nás doprovází velké množství psů, se kterými máme mnoho konfliktů.

Ty po nařízení foukání do nesmyslných trubiček, nakonec přerostou v bitku přímo před branou stadionu. Z prvních pěti, kteří zkusili foukat, jsou čtyři vráceni, a tak se snažíme bránu prorazit. Brání nám policie a ochranka a do toho zmatku ještě odpalujeme dým. Pak se ukáže asi deset plzeňských na ochozu jejich sektoru a křičí „policie ven". Budiž. Rozběhne se na ně jeden z ochranky a oni rychle utíkají dolů do sektoru. Opravdu na tom nejsme nejlíp, ale vy se furt řadíte mezi hooligans, ale nejste nic více než chcánky. Už si to uvědomte! Mohli jste klidně seběhnout k bráně a aspoň se ukázat. Vy se však pouze otočite, fandíte a čumíte na fotbal! Mezitím co plzeňští sledují tu krásnou hru, se my bijeme s policií, která na nás pouští psy... Jeden junior je pokousán, dalšího mlátí policajt náhubkem pro psa přes hlavu! Jeden pes v uniformě pak od jednoho BGB inkasuje mnoho ran, za což je pak bohužel obviněn z útoku na veřejného činitele. Celkem máme pět zatčených, kteří jsou propuštěni v noci nebo až ráno. Nakonec jsme nahnáni na nádraží a s čerty ve vlaku opouštíme tohle zasrané město. V Nepomuku pak patnáct našich vystupuje s cílem vrátit se do Plzně, ale zásahovka je drží, a tak doráží hodinu po první skupině. Na obě skupiny čeká v Českých Budějovicích mnoho policistů, ale již probíhá v klidu.

P.S.: Plzeňští, tak jste nás měli po „148" letech opět v Plzni, ale byli jste zalezlí jako krysy! Jste ženy! Uznání patří jiným!


autor: Kolektiv BGB '99 (České Budějovice)

 


Z POHLEDU BRŇÁKA: V rámci tohoto zápasu byla předem domluvená bitka mezi Klatováky a Gaunery na nějaké zastávce na trati České Budějovice - Plzeň. Účast brněnských chuligánů proto byla samozřejmá. Po celonoční pijatice ve všech možných klatovských podnicích (někteří to táhli opravdu poctivě nonstop) se v neděli ráno na jednom parkovišti na okraji Klatov schází osmnáct klatovských a čtrnáct brněnských chuligánů, kteří se v sedmi autech přemísťují na místo střetu. Tím je po dohadech nakonec zvoleno protivinské nádraží. Skupina se usazuje v nádražní putyce a vyčkává na příjezd vlaku s Gaunery. Těsně před jeho příjezdem se většina maskuje šálami a kuklami, někteří se ozbrojují. Vlak vjíždí do stanice a osazenstvo putyky se hrne na nástupiště. Gauneři stojí v chodbičce, někteří s kuklami na hlavách, někteří s tyčemi v rukou. Ven se jim evidentně vůbec nechce a drží dveře. Družební grupa se naopak za každou cenu snaží dostat do vlaku a díky tomu je vybito několik oken. Do útrob vlaku se však nikomu proniknout nepodaří. Z vlaku ještě vypadne jeden z fízlů doprovázející Jihočechy, dostává pár ran a končí v kolejišti (později při policejním vyšetřování vyplynulo, že policajt dostal tyčí přes ruce a měl je obě zlomené - poznámka Správce). Ihned poté celá skupina nádraží urychleně opouští a rozjíždí se buď do Klatov nebo do Brna. Další dny se samozřejmě činila naše média, která z celé akce udělala pořádný skandál. Brno + Klatovy forever!
 

autor: Anonym (FC Brno 1913)


převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information