Výjezd na Bohemians byl snad pro všechny Brňáky na jaře nejprestižnější utkání venku. Čas a místo odjezdu se tají do poslední chvíle, aby se předešlo nepříjemnostem s kriminálkou. Nakonec je sraz určen cca 16 hodin před odjezdem a Brňáků se na domluveném a utajovaném místě schází kolem osmi desítek, všichni připraveni na střet s klokany. Vyjíždí se směr Praha, ovšem za dvěma busy nenápadně nalepená bílá felicia, dává tušit, že kriminálka bude bdělá i tento den. Přesto většina cestujících je ochotna jít do domlouvaného střetu s bohemáky. Těm však plány též maří policie a hlídá jich cca 40 v jejich hospodě.

K brněnské autobusové posádce se před Prahou přidává tranzit a tří auta Klatováků. Ti jsou pro změnu vyzvání na férový boj s Górnikem Walbrzych. Férovka však klekne na neznalosti Prahy ze strany klatovských, kteří se přes hodinu a půl snaží najít domluvené místo. Co se týče zápasu, domácí po gólu odpalují několik dobrých ohňů a za vlajkou „Tylko Górnik" se snaží fandit. Na straně brněnských fans je možné spatřit červené dýmy, kartónovou choreo s nápisem SÓÓC! a červenobílé balónky.

Po zápase je možné spatřit menší konflikty hostů s policií, na což doplácí jeden Brňák zatčením, pro druhého přijíždí záchranka. Na zpáteční cestě se na první benzínce za Prahou brněnské autobusy rozdělují. Jeden jede do Brna (i s bílou felicií), druhý čeká na zadrženého a zraněného. Toto čekání jim krátí občasné zastávky chacharských aut, vracejících se z Blšan. Posádka jednoho z baníkovských aut, trochu dostala, jinak nic moc, a tak paradoxně nejvíc zatrnulo před jedním magorem z FCB, který vběhl na dálnici mezi svištící auta. Další dva vozy před Brňáky ujeli, a tak jediným, kdo se postavil, byl baníkovský tranzit konkrétních typů. Ti tratí nějakou tu šálu, ovšem ve voze vezou i deset vlajek na tyč, což se však brněnští dovídají až na druhý den. Nutno ještě poznamenat, že fans FCB z tranzitu odmítají udávat, a tak policajti zřejmě ještě dnes hledají nějaké Ukrajince...

Po tomto zpestření doráží konečně také dva Brňáci na něž se čeká a autobus nabírá směr Brno. Tady je kolem jedné hodiny výjezd ukončen, ne však pro posádku jednoho z baníkovských vozů, kteří si cestu do Ostravy zkracují přes Brno. Nikoho však nenalézají...

P.S.: ...až ale příště vystoupím v mé čtvrti ze šaliny, tak se pořádně rozhlídnu, nerad bych totiž přišel o šálu 20 metrů před svým barákem, od nějakého Chachara, který jede z Blšan, míří do Ostravy a jen tak si jezdí v pondělí ve dvě ráno po Brně....(???).autor: Count Grishnackh/OFB'98 (FC Brno 1913)


převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information