Z POHLEDU SPARŤANA:

Utkání samotné měla v hledišti v režii především nabuzená ochranka, která se na příkaz Košťála a za tichého souhlasu policie vybíjela na fans obou táborů. Pojďme však ke třetímu poločasu. V týdnu před utkáním kontaktujeme sešívané s nabídkou boje po zápase. Po mnoha telefonech náš návrh definitivně odmítají. Dávají přednost náhodnému střetu, který je ovšem v policejním revíru Letná a jeho okolí pouhou utopií. Navíc po štvavé kampani, kterou rozpoutala média po našem útoku na autobus s hráči, nechceme zbytečně riskovat.

Po utkání se sparťané rozcházejí, pohromadě zůstává jen malá skupina. No samozřejmě, že se slávisté ozvali, čímž nás pěkně nachytali. Naše skupinka byla kupříkladu 30 km za Prahou a další dokonce doma v pyžamu!! Neváháme, auto obracíme a řítíme se zpět.

Po půl deváté můžeme začít. Slávistů 18 (v tom 6 KSG), ovšem v elitní sestavě. Nás snad 25, několik mladých, kteří se už poněkolikáté řádně nezapojili!! Bitka na zbytečně temném místě končí po chvíli bez jasného vítěze, takže je možné ji označit za remízovou. Adrenalin byl doplněn, takže spokojenost.

P.S.: Více jak měsíc poté přiznal jeden náš Trotl, že opravdu řekl slávistům (nám však ne) počet 18 na 18.

 

Autor: Kolektiv BDzL (Sparta Praha)

 


Z POHLEDU SLÁVISTY:

Sparta má překvapivé problémy s obhajobou titulu, a tak si jistě každý slávista přál, aby zrovna Slavia svému nepříteli pořádně přitížila. Samozřejmě i my jsme chtěli přitížit rud'ochům a to na poli fanouškovském. Sraz na toto utkání byl velice zmatený a vlastně těch srazů bylo několik. Nakonec se nás nedaleko stadionu Sparty schází asi 65 (v tom 7 Gornik a 5 Bohemians), ale nějaká hvězdná sestava to nebyla. Dorážíme tedy tramvají ke statku a vidíme velice početnou policii a samozřejmě jejich nejmenované kolegy. Cestou k pokladnám dochází jen k verbálním provokacím. Během kupování lístků hodil jeden kolega z Polska flašku po policejním autě, za což byl zatknut. První poločas nic zajímavého nepřináší. Situace se mění těsně před přestávkou, když Sparta vstřelila gól a domácí to začali oslavovat šesti ohni. Jak pominutá se na ně hned seběhla pořadatelská služba, která se v bití sparťanů doslova vyžívala. My se na začátku druhé půle se prezentujeme papírovými půllitry, kterých bylo celkem 500. Pěkné a hlavně originální. Docela dobře i fandíme, což se rozhodně nedá říct o domácích. Na druhou stranu měli trochu jiné starosti. Též se prezentují transparentem, na kterém bylo: "Sparťanský fanda je krutý, ale fér". Některé z nás to docela pobavilo. Jinak po nějaké době odpalujeme tankovou dýmovnici, díky které vznikne docela dobrá bitka s pořadateli. Celkem to ale moc dlouho netrvá.

Na druhé straně si to taky ještě jednou zopakovali, ale to už se sparťané nestydí dát nějakou tu ránu. Pak v našem sektoru vybuchla vlna nadšení a to díky vyrovnávacímu gólu Dostálka. Šály nad hlavami poté vypadaly dost dobře. Po zápase se nás docela dlouho drží fízlové, ale po delší době se na to samozřejmě vykašlali. Jde se tradičně pít do několika hospod. Nejvíc je nás v jedné na Smíchově, kde nás mohlo být tak 50. Ruďoši se neustále snažili něco domluvit a nakonec svého dosahují. Střet je domluven u kostela kousek od Andělu v počtech 18 na 18. Několik kolegů z Polska se chce také zúčastnit a v jejich žádosti je jim tedy vyhověno. Vyrážíme teda ve složení 12 SKS + 6 KSG. Sparťanů na místo doráží 25, což je opravdu "fér a kruté". Po pár větách se nakonec pouštíme do sebe. Střet moc dlouho netrvá a celkově se od něj čekalo více. Celkově to skončilo nerozhodně. Možná jsme byli lepší, ale možná taky ne. Máme tedy za sebou další derby, se kterým můžeme být celkově spokojeni.

Převzato z TFY (Slavia Praha)převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information