Z POHLEDU PLZEŇÁKA:
Na šlágr oblastního přeboru cestujeme busem, který vypravil klub. Jede nás třináct z Plzně, dva Klatováci, tři holky a pár důchodců. Cesta probíhá celkem klidně.
Před stadiónem vyzýváme pár podezřelých typů na férovku, ale ti odmítají. Prý nejsou chuligáni, ti prý ještě chlastají někde v hospodě. Necháváme je být a jdeme na staďák. Zápas začíná, ale Chebáci zatím nikde. Začneme fandit, odpalujeme dýmy, z nichž jeden končí na hřišti a na okamžik přerušuje zápas. To už k nám míří asi 25 dobře vypadajících typů, kteří na nás útočí. Většina našich stojí a čeká, někteří se snaží naběhnout. Vzniká solidní řež, kterou po chvíli hasí benga, kteří o tomto utkání byli předem informování.

Bohužel, ani z jedné strany se do střetu nezapojují všichni. Škoda. Myslím si, že i když byl soupeř v početní přesile, tak jsme střet ustáli, ale na rozbité hlavy podlehli 2:0. Mezi chebskými byli zahlédnuti i ti, kteří tvrdili, že nejsou hools, ale ve střetu byli. Jeden pak stál s bengama a s pořadatelskou páskou na ruce.
V přestávce domlouváme po zápasový střet na ruce se třemi místními skins. Také se dozvídáme, že většina z nich na fotbal nechodí, a přišli jen na nás. Druhá půle je ve znamení fandění a ubohých nadávek z obou stran. Chebští projeví své sympatie k Baníku, ale když odpálíme dýmovnici, tak nás počastují pokřikem „začouzenej dobytek"! Při dalším dýmu, kdy kouř zahaluje náš sektor, na nás přiletí několik šutrů, což nás mírně nasralo a opětujeme to dvěma lahvemi na domácí sektor. Poté nastoupí benga a proběhne chvilková řež, prý jsme to házení začali my. V době, kdy je jeden od nás spoután a masírován bengy, k němu doběhne Chebák a začne do něj kopat!? Dva z nás jsou odvezeni na fizlárnu a jedna holka je vyvedena. Na stadión se sjíždí další benga, ale již se nic neděje. Nám je k sektoru přistaven bus, jedeme ještě pro zadržené, kteří vyvázli bez obvinění i bez složenky a za dozoru fízlů opouštíme Cheb.
Tento solidní výjezd ukončujeme v hospodě na Sencu, kde dostáváme od vedení a hráčů 70 piv za dobré fandění.


autor: Dan (Plzeň)

 


Z POHLEDU ČLENA „WEST FANS FCB":
Přicházíme asi v páté minutě a jelikož jsme Chebáky v té době příliš nemuseli, usedáme na tribunu a sledujeme skupinu hlásící se k plzeňské Doubravce. Mají s sebou vlajku „SK Senco Ultras", je jich něco kolem dvaceti a prezentují se docela dobře. Vhazují několik dýmovnic, což by dalo vynikající efekt nebýt natyrdlých pořadatelů, odnášející je pryč ze hřiště.
Po chvíli přicházejí fanoušci Chebu, jdou až k sektoru hostí a začíná bitka. Jako první udeří chebští, ale ani soupeř se nenechává zahanbit. Brzy však přibíhají policajti a vše uklidňují. Po chvíli se však rozpoutává další boj. V chebských rukou jsou vidět i pásky či řetězy. Ve druhé půli hosté v sektoru odpálili pěkný žlutý dým, ovšem z onoho dýmu začaly létat kameny, jimiž to koupilo i pár bengů. Tentokrát se bitka strhává v sektoru Chebu. Benga používají své obušky a je po všem. Bitka vyzněla lépe pro Cheb, ale ani plzeňští si rozhodně ostudu neudělali.


autor: West fans FCB (Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information