Z POHLEDU BRŇÁKA:
Autobusem nás vyjelo pouhých dvacet. Cesta uběhla rychle, v duchu alkoholových radovánek a Hradec nás vítá kolem poledne. Docela rychle mizíme bengům, míříme do knajpy a neúspěšně se pokoušíme kontaktovat domácí, které jsme před zápasem nespatřili. V hospodě úřaduje Franta Kocourek, který zaplatí prakticky celou útratu.

Před statkem získáváme jednu šálu a míříme do sektoru. Schází se nás asi 40 a docela obstojně fandíme. Domácích „hooligans" je v sektoru asi padesát a probouzí se kolem sedmdesáté minuty.


Po závěrečném hvizdu jsme drženi v sektoru a přemisťuje se k nám celý hradecký kotel, složený ze skinheadů, pankáčů, cikánů a kdo ví, koho ještě. Za bengama mají docela odvahu a vehementně nás provokují. V okamžiku, kdy se o něco pokoušíme, nás začínají benga za pomocí obušků hnát docela brutálně do připraveného busu, což si vyžádá několik rozbitých hlav. Domácí rádoby chuligáni jim při zákroku vehementně fandí a někteří dokonce tleskají! No comment!
Poté již v klidu odjíždíme nasraní s policejní eskortou mimo Hradec a dál do milovaného Brna. A.C.A.B.


autor: AG/OFB '98 (FC Brno 1913)


Z POHLEDU HRADEČÁKA:
Před zápasem se scházíme ve 36 lidech v hospodě nedaleko nádraží. Odtud hlídáme všechny vlakové spoje od Brna a hodinu před výkopem se dozvídáme o skupině Brňanů nedaleko stadionu. Bohužel, když zde dorazíme, jsou již hosté ve svém sektoru. Svou sestavou a počtem čtyřiceti kusů nás velmi zklamali. Ve druhé půli odpalujeme sérii dýmů, při které na dvacet fans přelézá plot a vniká na atletickou dráhu. Dochází k nesmyslnému zatýkáni. Někteří mladí se chtějí předvést a po zápase atakují sektor hostí kameny. Čerti Brňáky obklopují a nahání do autobusu. To vše vylučuje možnost střetu na stadionu a ozývají se jen nadávky.


autor: Martin/Crime Boys (Hradec Králové)převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information