Z POHLEDU BOHEMÁKA:
1. U hlavního vstupu dochází k potyčce se třemi chachary (hodně mladí). Dva končí na zemi, třetí si dává férovku s naším mladým. Vše ukončuje policie a dva naše zatýká. Pět minut před naším příchodem bylo údajně na tomto místě dvacet banikovců
2. V době druhého poločasu má dojít k domluvené bitce, pět na pět. Baníkovců jde však do parku osm. Nevíme proč? Na konci parku však již číhá kriminálka, a tak se boj domlouvá po skončení zápasu. Odcházíme a po asi čtyřiceti metrech chachaři před zraky policie s pokřikem „zkurvení bohemáci" útočí. Boj nemá dlouhé trvání. Policie zatýká pět z Baníku a tři od nás. Jeden chachar vyhledává lékařské vyšetření.


3. Chacharů se v sektoru schází asi sto dvacet a předvádí kvalitní prezentaci kartóny, ohně, atd..
4. Nás je bohužel dost málo a na začátek druhé půle odpalujeme deset ohňů a na hřiště letí stovka konfet. K zamyšlení je, že baníkovci se v Praze chovají jak doma. Chodí si po skupinkách, prohledávají hospody a není zde síla, která by jim v tom zabránila.

autor: Berserk (Bohemians)

 


Z POHLEDU CHACHARA:
Tento zápas si do svého programu na tradiční páteční podvečer vybrala TV Nova. Chachaři díky vyhazovu v Olomouci do Prahy doráží až hodinu před výkopem, za to však díky opravám trati přímo do Vršovic. Nutno podotknout, že velká část extrémně poznamenána alkoholem. Před nádražím sice čeká zástup policie, ale ostravští se z vlaku rozebíhají chaoticky na všechny strany. Většina je sice bez dohledu, ale zároveň to znamená rozdělení do snad deseti skupin, což by se nemuselo vyplatit. Některé tyto skupinky také na domácí naráží. Někde ostravští získávají suvenýry, ale najdou se i takoví, kteří končí zbiti na zemi.
Na zápase se zhruba sto dvacetičlenný kotel hostí blýskne ukázkovým supportem, zapálí 25 menších zelených a červených ohňů a předvádí nejrůznější kombinace s oboustrannými modro bílými kartony. Domácí ukázali proti svému standartu slabší kotel, doping také nic moc, výborné bylo pouze odpálení desítky kvalitních ohňů.
V průběhu druhé půle proběhla konfrontace, o které obě strany referují dost odlišně, nebo je ze strany hostí slyšet: „nevím, byl jsem na mol". Jeden z přímých ostravských účastníků akci popisuje takto: „Přišli jsme k bráně do sektoru domácích nejprve ve dvou a po chvíli v pěti lidech. Domlouváme férovku pět na pět a jdeme do parku pod bohemku. Z jedné strany však přijíždí kriminálka a vypadá to, že z férovky nic nebude. Odcházíme z parku, ale v tom náhle dva naši nečekaně útočí na bohemáky. Vzniká krátká šarvátka, ve které se bije po čtyřech lidech na obou stranách. Celkem rovnocenně padají rány, ale jeden z našich musí být ošetřen. Poté jsme všichni zadrženi a odvezeni na bengámu k výslechu (komedie). Posledního propustí až v noci a ráno míříme zpět do Ostravy".
Za zaznamenání ještě stojí konflikt chacharů s jedním členem pražské kriminálky, která se na tomto zápase prezentovala v nebývalém počtu. Tento polda prý slušně inkasoval a vytáhl i bouchačku.

 

autor: Č.N.L. from U.R.N. (Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.15


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information