Ačkoliv se vědělo, že na Slovan musíme vyrazit, vše nakonec dopadlo jinak. Hodně lidi bylo v sobotu v práci a ostatní zřejmě zavařovali nebo nakládali zelí! V sobotu ráno se nás u připraveného autobusu setkává směšný počet devatenácti fans. Tři to hned vzdávají, a tak nás zůstává šestnáct. Protože jsme odhodláni do Bratislavy jet, každý dává všechny své peníze, které nám však stačí pouze na zaplacení autobusu po Nitru. Řidič s námi pokud neseženeme peníze dále odmítá jet. Nakonec se rozhodujeme cestovat autobusem pouze do Nitry a dále nějak pokračovat do Bratislavy na Slovan. Plánujeme ještě, že se cestou zastavíme v Žiari nad Hronom, kde svůj druholigový zápas hraje Trnava. Cesta proběhla v klidu až do té doby, kdy „Jirko" zapomene zaplatit na jedné benzínce za sedm lahví vodky a nějaké energetické nápoje.

Zastavuje nás auto s houkajícimi sirénami a z něj vystupují pokémoni odhodlaní vyřešit náš případ. Nakonec část kontrabandu nacházejí. Potom nás pobavilo jak ožralý „M" vysvětloval policajtům, že jsme chybějící lahve nestihli za pět minut vypít a pak spadl mezi regály. Po zdrženi pokračujeme dále v cestě.
Ve Žiaru odstavujeme autobus a dva jdeme zjistit situaci. Právě končí první
poločas a Trnaváků je ve vlajkami vyzdobeném sektoru odhadem okolo stovky. I tak se vydáváme na stadion. V první hospodě u stadionu schytalo šest trnavských a získali jsme dva dresy a šálu. Jdeme dále, ale neposlali jsme dopředu špiona, což bylo chybou. Vešli jsme do krčmy, kde sedělo celé R.B.W. Zůstáváme zaraženě stát a Trnaváci, kterých je asi padesát, míří pomalu k nám. Nezválcovali nás, mysleli si, že jsme domácí. Křičeli na nás, že jsme fašouni a nám chvíli trvalo, něž jsme jim vysvětlili odkud jsme. Nejprve tam byli jen tři pokémoni, kteří nás hned rozdělili. Viděli jsme, že tam v šestnácti nic nezmůžeme a proto jsme ustoupili.
Potom jsme se cestou do Nitry mobilně domluvil střet s R.B.W. v Nitře. Tam jsme popili s našimi kamarády z Dragons 88 a Bulldogs Nitra a čekali jsme na autobus s Trnaváky. Nakonec u domluvené benzínky trnavští nebyli (prý nás čekali jinde). S námi autobusák nechtěl dále do Bratislavy, a tak se vracíme zpátky do Košic. S malými zastávkami na občerstvení jsme o půlnoci doma. I když jsme do cíle nedojeli, byl to zajímavý výjezd.

autor: K/PB '98 (Košice)


převzato z Football Factory č.14


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information