Zápas vojvodinského derby severní skupiny druhé jugoslávské ligy nebyl považován za příliš atraktivní a proto přijelo hosty povzbudit pouze zhruba třicet nejvěrnějšich. Domácí již ve dvacáté minutě vedli 2:0 a to se hostujícím fans vůbec nelíbilo. Hned po druhé inkasované brance vtrhli na hrací plochu, napadli radující se domácí hráče, když jeden z nich zůstal po útoku ležet na trávníku. Celý konflikt trval asi deset minut, protože až tehdy dorazily posily fízlů, kteří radikály skupiny „Ultra Banat" zadrželi, naložili do autobusu a odvezli na fízlárnu. Hned na druhý den dostali dva z nich třicet dní natvrdo a další dva vyfasovali patnáct dní basy. Ostatní dostali pokutu 500 dinárů.


Co se týče první ligy, velmi dobře se v poslední době prezentuje Sartid Smederevo a jejich skupina „Despoti". kteří nevynechali ani výjezdy na Munchen 1860 či Dundee FC v Intertoto cupu. Co se týče velké dvojky Crvena zvezda a Partizan, tak ti vynikali hlavně v evropských pohárech. „Grobari" předvedli impozantní výkon před 25.000 diváky proti Rapidu a v odvetě ve Vídni zaplnili celý hostující sektor. Zvezda byla doma proti Leverkusenu podporována 40.000 diváky a „Delije" předvedli krásnou choreografii. Zajímavé to bylo i na zápase Švýcarsko - Jugoslávie hraném v Basileji před 28.000 diváky, z kterých bylo 65% Jugoslávců. Šlo z velké části o vystěhovalce, kteří celý zápas provokovali a měli incidenty s domácími patrioty. Zápas Jugoslávie - Slovinsko se odehrál na stadionu Partizanu před 22.000 diváky. Zajímavý byl hlavně díky návštěvě 1.500 hostí, kteří celý den dráždili domácí Srby. Zkrátka jugoslávská krev a temperament jsou vždy zárukou něčeho dramatického.


autor. Loky (Bulldogs '95 Nitra)


převzato z Football Factory č.14


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information