Z POHLEDU LETENSKÝCH:
Po několika telefonických domluvách si dávají členové reprezentační koalice sraz v jednom z letenských nonstopů. V průběhu dne se schází dobrá sestava asi sedmdesáti lidí. Bezkonkurenčně nejlepší team přiváží Brňáci, v jejichž čtyřicetičlenné skupině je třešinkou chuligán Sheffieldu Utd., kterému koukala „dobrota" nejen z očí. Nechybí Olomouc, Plzeň, Klatovy, Most a jeden slovanista na pozorování. O naší sestavě se moc rozepisovat nebudu. Její počet i kvalita jasně mluví o chuligánské „formě" ACS. Během pobytu v hospodě pijeme, Brňáci přináší bulharské suvenýry a probíhá telefonicky rozhovor s FCB na téma milostné schůzky. Když se po mohutném dohadování vše upeče, přemisťujeme se k parku J.F..  Asistují čerti uniformovaní i kripo, ale moc důslední nejsou. Kolem osmnácté propuká boj. Trvá dlouho, skoro deset minut. Končí asi remízou, protože přijíždí čerti.


Několik poznatků: z naší strany zdaleka nebojují všichni. Chachaři bojují opravdu od srdce, odevzdávají dost krve. Ve vzduch je cítit velký strach z kriminálky (mluvím za sebe). Potom se skupiny rozutíkávají většinou do hospod, na stadion snad nešel nikdo... Při pohledu na hordy blbu s řechtačkami, proudící na Letnou ani není divu.
Já usedám k telce a poslouchám neodborný komentář redaktora o „zlatém hřebu večera" a v duchu si myslím, že ten byl přece od šesti!


Převzato z fanzinu "Ultras". BDzL - O (Sparta Praha)


Při tomto utkání se dal očekávat příjezd fans různých klubů a tak bylo pravděpodobné, že se něco semele. Sraz jsme si museli dát v jednom letenském nonstopu, neboť ve Sparta baru je práskač! Jako první dorazila skupina z Brna (asi 40) a Olomouce (20). Nás se sešlo kolem dvacítky, ale ubohé sestavy. Většina zůstala doma, nebo v hospodách. Vůbec se jim nedivím, protože policejní buzerace dosáhla na podzim vrcholu a podařilo se to, po čem toužili - na Spartě již není kotel!
Zpět však k národ'áku. V nonstopu se rozpoutala pěkná pitka, což bylo brzy na každém vidět. Odpoledne se ozvali fans Baníku, že bychom si mohli trošku zaválčit. A tak jsme ve třech vyrazili autem do hospody kde seděli domluvit podrobnosti. „Výkop" byl domluven na šestou ve Stromovce. Kolem našeho podniku se to čerty jen hemžilo, byla vidět i kriminálka, ale stejné se nám podařilo proklouznout a ve stanovenou dobu to vypuklo. Řež trvala dost dlouho, alespoň mě se to tak zdálo. Nevím jak a kdo se rval, měl jsem plné ruce práce. Slyšel jsem však, že z naší strany zůstalo dost lidi stát a to mě sere, neboť to jsou ti, kteří stále volají po rvačkách a když střet je, tak jak řekl jeden z našich - vypadali jako by šli venčit pudla! Ať raději příště nikam nelezou! Myslím, že boj skončil nerozhodně, ale nutno přiznat, že nás bylo více a měli jsme chachary rozdupat. I tak to však bylo fajn. Poté již dorazili benga a všichni mizeli. Já to vzal přes pouť a fotbal viděl v televizi.
Na samotné utkání přišli pouze rodinní diváci, účastníci rvačky byli po putykách. Závěrem chci poděkovat všem, kteří se této akce účastnili (Sparta, Brno, Olomouc, Baník). Stejně by ale podle mě bylo lepší mit celorepublikový smír a rvát se pouze s fans jiných zemí a ne mezi sebou jako ženy! Ať žije Sparta!


Autor: Bgy (Sparta Praha)


Z POHLEDU BRŇÁKA:
Na poslední zápas kvalifikační skupiny o postup na MS vyrážíme z Brna v počtu cca 35 Brňanů a dvaceti Olomoučanů. Všichni mají jízdenky, takže cesta proběhne hladce. Po příjezdu. do Prahy se přesouváme do nálevny, kam dorazí ještě patnáct sparťanů, šest Klatovákú a dva Mostečáci. Několik Brňanů získává přes den ve městě od Bulharu nějaké suvenýry v podobě několika šál.
V sedmnáct hodin se zvedáme a odcházíme do Stromovky na domluvený střet s chachary. Koalice je dohromady asi sedmdesát, chacharů tak padesát. Obě skupiny se na sebe rozbíhají a dochází ke kvalitnímu střetu. Do bitky, která je totálně beze zbraní, se na obou stranách zapojuje tak dvacet až třicet lidí, zbytek spíše pouze přihlíží. Výsledek je asi remízový, což se dá vzhledem k počtům brát jako plus pro chachary. Poté se již blíží policejní sirény a obě skupiny bojiště opouštějí.
Na fotbal nás jde z Brna tak deset a jeden Klatovák, zbytek koalice ani chachaří se na stadionu neobjeví. Asi 15.000 diváků vytváří skvělou atmosféru a sleduje brankostroj v podání našich. Bulharů je v sektoru tak tisíc, jedná se jen o fanoušky, žádní hool's nebyli zaznamenáni. Po Praze v ten den údajně chodila skupina asi čtyřiceti bulharských hools, na zápasu se ovšem neobjevili. Ze začátku dobré fandění Bulharů postupně odumírá s přibývajícími góly v jejich síti. Po zápase se spojujeme se zbytkem brněnských, přesouváme se na hlavák a odjíždíme do Brna.


Autor: A.G./O.F.B. '98 - Brno


Z POHLEDU MOSTEČÁKA:
Na tento mač jsem se vydal stopem, protože na vlak nebyly cucky. Po telefonátu jednoho z kámošú jsem se dozvěděl, kde všichni nasávají a proto se nechám vyhodit na Letné. Po chvilce hledání nacházím onu hospodu s docela slušným obsazenstvem (Brno, Olomouc, Klatovy, Sparta - na můj vkus jich mohlo být více). Dávám si pivko a už se ke mně dostávají zprávy o ostravských a o našem střetu. Čas uběhl jako voda, a tak vyrážíme na smluvené místo. Když jsem vyšel z hospody, akorát dorazili i tři vandalové z Mostu, takže jsem v tom nebyl sám i když stádium opilosti jednoho z nich (viď Malis) bylo dosti pokročilé.
Když přijdeme na smluvené místo, tak chachaři již čekají v počtu cca. 50 kusů. Nás je kolem šedesáti. Začíná náběh obou táborů. Střetnou se však pouze čela, a tak já a jeden vandal zkoušíme naběhnout z boku. Toho si všímají i dva chachaři a tak jdeme do sebe. Naši férovku rozhodně neprohráváme, ale zase nemůžu říct, že bychom jednoznačně vyhráli. Ti dva byli opravdu "držáci". Celý střet vyzněl podle mého názoru na remízu. Jediné minus na tomto boji bylo to, že na obou stranách do toho nešli zdaleka všichni. Proto vzkazuji všem těm čumilům, aby si koupili videokazety s bitkami a zírali na to doma.
Po příjezdu čertů, se rozcházíme do hospod a na fotbal. Já jsme si vybral tu první možnost, a tak společně se třemi J.K.G. a jedním zubrem jdeme pít do jedné z pražských hospod. Dobrý to den!!!


Autor: Leva (Brůx Vandals)


Z POHLEDU OLOMOUČÁKA:
Na tomto výjezdu jsem očekával trochu větší účast olomouckých hool's. Ráno vyjíždíme směr Brno v sedmnácti lidech. V Brně nás čeká jeden z místních a odcházíme do hospody. Brňáci se schází ve velmi dobré sestavě, ve které je i jeden slovanista a jeden Angličan. V Praze razíme směr statek.
V jedné hospodě nás čekají sparťané. Popíjí se a několik brněnských obírá Bulhary o suvenýry. Odpoledne se ozývají chachaři. Domluva trvá dlouho a nakonec se vydáváme směr Stromovka. Postupně se scházíme a je nás něco kolem sedmdesáti. V tom dva Most, deset Klatovy, sedmnáct Sigma, 25-30 Brno a zbytek Sparta. Jestli píši špatně tak sorry, ale je to pouze odhad. Tato banda schází kopec a už vidíme chachary, je jich asi padesát. Běžíme k sobě a začíná nádherná řež. Bohužel my, kluci z Olomouce jsme nezvolili zrovna nejlepší oblečení a byli jsme často považováni za Ostraváky. Biji se s chacharem a v tom na mě útočí sparťan. Včas jsme se poznali! Rež to je krásná a benga nikde. Chvílemi se na pár vteřin přerušuje, chvíli rozdávám, pak mě třeba řežou dva chachaři. Vše trvá 8-10 minut.
Poté vše utichá a obě strany si tleskají. Ostravští jsou hodně rozbití a naše výhra je zřejmá. Jenže myslím, že kdyby se od nás zapojili všichni, tak jsme je mohli smést. Takhle to spíše je výhra chacharú. Bylo nás více a přesto to ustáli. Kdo si kromě nich může dovolit zrušit smír?
Osobně bych byl raději, kdybychom společně nakopali prdel Bulharům, ale i tak to byl jeden z mých největších chuligánských zážitků. Pouze ruce a nohy! Fakt super! Ani nevíte jak mi potom šmakovalo pivečko.


PS.: Děkuji všem účastníkům. Fakt jsem si užil. Škoda, že nebudou fotky.


autor: Tom (NSC/Sigma Olomouc)

 

Z POHLEDU CHACHARA:
Termín, místo i důležitost tohoto zápasu, to vše nasvědčovalo tomu, že se do Prahy sjede nejvíce klubových fans za posledních několik let. Také se dal předem vytušit konflikt chacharů s koaličním zbytkem fans scény. Ani tyhle nejpádnější argumenty však k cestě do Prahy nepřinutily mnohé kvalitní a při lize téměř pravidelné výjezd'áky.
Ve vlaku se tak ostravských schází čtyřicet šest, přičemž zhruba polovina lidí jede vlastně na zkušenou, neboť se do většího střetu dosud nedostali. Jak na Svinově, tak i ve vlaku překvapivě schází policejní asistence, a tak mají chachary odhalit až policejní kontroly vlaku v Olomouci a Pardubicích. Díky ostražitosti ostravských však byly neúspěšné. V Praze se hned přesunují do hospody, jsou doplněni šesticí českých fans Baníku a kontaktují koalici. Její zástupci poté přijíždějí a domlouvá se schůzka na osmnáctou hodinu.
Na určeném místě nabíhá z kopce koalice v počtu cca 80 hooligans (podle zdrojů z jednotlivých klubů - 35 Brno, 17 Olomouc, 16 Sparta, 8 Klatovy a Plzeň, 4 Most, 1 Sheffield Utd. a jeden pozorovatel ze Slovanu Bratislava) a začíná pořádná řež do které se však zdaleka nezapojují všichni. Vytrvale se na obou stranách bilo tak 20 - 30 lidí, velká část se zapojovala pouze občasně a byli i takoví, kteří pouze čuměli. Přesto to byla jedna z nejlepších bitev mezi českými fans a trvala nezvykle dlouho. Ukončily ji až přijíždějící policejní vozy, na což se účastníci rozutekli na všechny strany.
Více ran určitě inkasovali ostravští, ale střet ustáli a neustupovali. Pro ty, kteří si potrpí na vítěze a poražené, tak v tomto konfliktu lze za vítěze označit brněnské a ostravské chuligány, za poražené pak určitě hool's Sparty.
Na fotbal většina z účastníků potyčky nešla a zápas většinou sledovali v pražských nálevnách.    

autor. Č.N.L. from U.R.N. (Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.14


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information