Pohled chacharů: První várka pěti chacharů vyjíždí již v sobotu odpoledne směr Praha. Do vlaku se jim doneslo, že v Praze čeká třicet sparťanů zajímajících se o jejich počet a čas příjezdu. Pomalu, ale jistě opíjející se skupina by sice střet uvítala, ale vzhledem ke svému počtu, takticky volala S.O.S. směr Ostrava. Tuto výzvu akceptovalo a dalším vlakem vyráží sedm lidí. První skupina na ně počkala v Pardubicích, kde „našli" dvě šály (Slavia a Beroun) a vlajku (Slavia) a společně doráží do Prahy. Ještě před Prahou jsou kontaktování spart'ané, ale prý jsou fízly drženi v Jindřišské. Chachaři se tedy usazují v knajpě, kde popíjeli až do rána.


To už je posiluje dalších pět osob a těchto sedmnáct lidí se vydává do Vršovic omrknout místní fotbalový stánek. A co čert nechtěl (tento čert není příslušníkem PČR), byli zde bohemáci. Chystající se k autobusovému zájezdu do Opavy. Za účelem výměny fotek a zinů vystoupili z lokajky a vydali se za nimi. Účastníci zájezdu jim šli vstříc, ale jelikož měli v rukou dřeviny, chachaři usoudili, že nepřicházejí v míru. Proto schovali alba fotek i dýmku míru a holýma rukama vyhrabali válečnou sekeru. Ostravští na úvod navrhnou souboj beze zbraní, na což dostávají odpověď v podobě útoku Pražanů. Ti se však po dvou krocích zastavují a ač ve značné početní převaze, pouze hází prapodivné předměty (dřevo, hornina, sklo) obřích rozměrů. Chachaři se stahují o několik kroků zpět, vyčkávajíce zmírnění hustoty létajících předmětů. Poté jeden chachar, chopíce se předmětu ležícího na zemi, útočí na přední řady sešikovaného nepřítele. Zbytek skupiny, chápajíce účel jeho činu, rozbíhá se rovněž tímto směrem ve snaze ukázat soupeři svou psychickou převahu. Došlo tedy k fyzickému střetu, který pravděpodobně bohemáky zaskočil natolik, že se dávají na ústup. Několikrát se snažili vývoj otočit, ale stále byli nuceni couvat a posléze utíkat. Chachaři se vydali k odchodu, ale vidouce vracející a seskupující se klokany, znovu útočí a tentokrát je odpor skákajících savců již jen chvilkový. Poté se rozhopsali na všechny světové strany (sever, jih, východ, západ). Jelikož chachaři neměli pružiny jako Maxipes Fík, nemohli je doskákat. Proto raději, bohatší o dvě šály (irská a „Ultras Slavia"), vyklízejí pozice, obávajíce se příjezdu autíček s majáčky.

autor: Extrasilný mentolový Halls (Baník Ostrava)


Bohemáci se vrátili ke svému busu a vyrazili směr Opava. Po pár ujetých metrech projíždějí na Strašnické kolem další, zhruba třicetičlenné skupiny chacharú, která potyčku u Dolíčku nestihla. Chachaři se poté přesunují na Žižkov, kde je pár konfliktů před vchodem a vzniká zde menší chaos. Vše má však pod kontrolou pražská kriminálka. V tramvaji byli napadeni také tři osamocení mladí fans Baníku patnácti Sparťany a přicházejí o dvě šály.
Hostující sektor se na zápase plní 170 chachary, kteří na úvod odpalují osm ohňů. Asi třemi menšími ohni se prezentují i domácí fans Viktorky. Chachaři tentokrát nepředvedli nijak oslnivý support a na stadionu vládla docela nuda. Za zmínku již snad stojí jen pokřikování přes policejní kordón asi patnácti sparťanů při cestě ostravských na nádraží. O co jim v tom počtu a v té ubohé sestavě šlo, je záhadou. Cesta zpět je v klidu speciálně vyčleněných vagónu expresu Praha. Samozřejmě bezplatně.

autor: Č.N.L. from U.R.N. (Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.14


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information