Konečné po dlouhé době hrajeme na Žižkově v nedělním dopoledni. V našem sektoru se tudíš sešlo více fans, asi 400. Vedle naší skupiny asi padesáti hooligans se objevuje i nová skupina mladíků ze slavistického kotle se svými šálami „Red - White Supporters" v přibližně čtyřiceti lidech. Uvidíme, co z nich bude. Jsou to oni, kdo se stará o fandění a pálení sparťanských šál. My ve druhé půli odpalujeme dýmovnice, jedna letí na hřiště a přerušuje zápas na čtyři minuty. Náš kotel se připojuje a rozjíždí menší pyroshow. Několik lidí je vyvedeno.


Největší událost zápasu přišla po brance domácích, kdy žižkovský kotel odpaluje tři kvalitní ohně. Pro většinu z nás je to velký příjemný šok. Tak už i na Žižkově. Škoda, že tento historický moment nikdo nezvěčnil na fotografii.
Přichází konec a většina „věrných" fans Slavie míří rychle domů. Pod kasami domácích se prý pohybovalo osm sparťanů, ale zmizeli do aut. Dvanáct lidí se vydává na klokany do Liberce (vyráželi od stadionu Viktorky a asi třicet jich bylo na druhou půli zápasu), než však odjedeme, proběhne jedna férovka slávisty s rudou kůží, kterou sice slavista prohrává, ale i tak mu patří uznání. Ať žije Slavia, Gouda je náš vůdce!


autor: Petr/Brigate '97 (Slavia Praha)


převzato z Football Factory č.14


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information