Z POHLEDU CHACHARA:
Moravskoslezské derby v Olomouci přilákalo do hostujícího sektoru 266 baníkovců, z čehož bylo třicet pět z Trnavy.
Na úvod zápasu předvádí choreografii z modro-bílých kartonů, jejichž otáčením se vytvořený obrazec několikrát změnil. V druhé půli pak zapalují čtrnáct ohňů (jedenáct bylo bohužel zabaveno), dýmovnici a vlajku „Hools", získanou v srpnu 1999 na Bazalech. Velmi zdařilé ultras vystoupení!

Domácí fans nepředvádí nic a jejich pokřiky a neustálé urážení jsou více než trapné. Starší hooligans Sigmy se údajně ani nedostavili, což nechápu, ale je to jejich problém.


V druhé půli do jejich sektoru nafárají dva starší, baníkovci a než zasáhne policie, vůbec si nevedou špatně. No a přítomnost jednoho Ostraváka s kšiltovkou „King Baník“ v jejich těsné blízkosti už nepotřebuje komentář. Zvláště pak, když odpovídal hostujícímu kotli na jednu běžnou otázku týkající se vítěze zápasu ...
Před utkáním ostravští získali šálu Sigmy a HC Olomouc, trnavští přátelé přidali další dva kousky. Z celého výjezdu bych měl výborný pocit, kdyby nezaúřadoval démon alkohol, díky němuž jsme ztratili za dosud nevyjasněných okolností vlajku „SK Slezská 1922 - Baníček" a jeden chachar v podmínce si nevykoledoval další paragraf.


autor: Kyby (Baník Ostrava)
 


Z POHLEDU TRNAVÁKA:
Jelikož druhá slovenská liga již skončila, rozhodli jsme se pro výjezd do Olomouce. TV Nova to opět zkurvila, hrálo se v pátek, ale ani to většinu neodradilo, a tak jsme se ve čtyři ráno vydali ve 35 lidech směr Olomouc. Cesta proběhla v pohodě a v osm třicet jsme byli v Olomouci. Jeli jsme tak brzo, protože jsme se chtěli vyhnout policii a napadnout fans Sigmy. Překvapilo nás, že osm hodin před zápasem bylo na nádraží asi třicet policajtů, což nám dost pokazilo náladu. Šli jsme do města. Za námi jelo jen jedno policejní auto. a tak jsme chtěli jít hned do Zubra. Ale baníkovec, kterého jsme potkali na nádraží nám řekl, že Zubr je hlídán policií a zavedl nás do šenku zvaného Bristol. Prý se tam někdy sigmáci scházejí.
V Bristole jsme chlastali, dobře jsme se bavili, někteří balili místní holky. Policajtů před šenkem přibývalo a krom tří olomoučáků, kteří se zde zastavili, dostali pár facek a přišli o šály, nic zajímavého. Tři naší kolem oběda šli do města zjistit situaci. Asi za hodinu přiběhli, že ze Zubra na ně vyběhlo asi patnáct olomouckých a že tam není policie. Hned jsme vystartovali. Za námi jen dvě policejní auta, která by bitce určitě nezabránila. Přijdeme k Zubru a tam asi osmdesát robocopů, kteří nám zatarasili cestu a bylo po naději. Zakřičeli jsme si pár proti sigmáckých a proti policejních pokřiku a odešli jsme zpátky do Bristolu, kde jsme čekali na baníkovce.
Baníkovců se sešlo v sektoru asi dvě stě. Mimo dobrého fandění byla i zajímavá choreografie s papíry a ohni. Zapálila se olomoucká vlajka, nějaké šály, síť na tribuně a plexisklo. Pár potyček s fízly. Ostravští přišli mimo stadion o jednu vlajku. Po fotbale jsme jeli chlastat do Ostravy a odtud ráno domů.
Byl to celkem zajímavý výjezd. Škoda, že nedošlo ke střetu s domácími.autor: Chuligán z R.B.W. (Spartak Trnava)


převzato z Football Factory č.14


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information