Z POHLEDU PLZEŇÁKA:
Původně jsme s příjezdem Severočechů nepočítali a proto jsme se na tento zápas nijak zvlášť nedomlouvali. Den před utkáním se však dozvídáme, že Büx Vandals do Plzně určitě přijedou.
Po poledni se scházíme kousek od nádraží v počtu 28 + 3 Brno. Vlakem však nikdo nepřijel a po několika telefonátech se dozvídáme, že Severočeši jedou autobusem a jsou čtyřicet kilometrů před Plzní. Upozorňujeme je, že pokud chtějí střet, ať nejedou ke stadionu, kde bude hlídkovat hodně bengů. Asi po půl hodině zkoušíme další kontakt, ale nedostupní.

Vydáváme se na parkoviště u stadionu, schováváme se pod nedalekým mostem a opět se pokoušíme o telefonicky kontakt. Znovu bezvýsledně. Většina je již nervózní, a tak se vydáváme do nedalekého parku, kde se dozvídáme o přítomnosti Brüx Vandals u pokladen.
Po chvíli již vidíme, že jsou na stadion vedení policií. Část z nás nabíhá a několik Severočechů nám jde vstříc. Jeden z nás se do nich stačil pustit řetězem, ale okamžitě zasahuje stádo bengů a útočník je sebrán a odvezen na policii. Nastala menší strkanice s bengy a oboustranné řvaní protipolicejních hesel. Za policejní asistence se všichni včetně hostů přesouváme k bráně stadionu. Tam policie otravuje dýchacíma kontrolama obsahu alkoholu a jeden z hostů je sebrán. Opět následuje strkanice, ve které jsou aktivnější opilejší Severočeši. Dokonce za námi přišli s návrhem, abychom se do policie pustili všichni společně. To jsme nakonec vzhledem k podmínkám a obvinění několika z nás neakceptovali. Hosté jsou nakonec vpuštěni na stadion, část z nás ne, a tak se na zápas vydává pouze asi deset lidí. Zbytek míří do hospody a poté na hokej.
Závěrem: Severočechů podle jejích slov přijelo dvacet z Mostu a pět z Teplic a někteří vypadali opravdu dobře. Škoda, že neuposlechli naši výzvu, aby nejezdili ke stadionu, kde byli odchyceni policií. Jeden z nich to vysvětlil tím, že nevěděli, co je
v Plzni čeká, protože nás byla v Mostě před dvěma lety stovka. Škoda, mohl být zajímavý střet. Patří jím naše uznání za to jak někteří z nich šli do policistů.

autor: Zdeněk (Pilsen fans/Radikálové Plzeň)


Z POHLEDU MOSTEČÁKA:
Jelikož je Plzeň s podporou klatovských hool's určitě nejpřitažlivější soupeř a protože jsme plzeňským slíbili, že přijedeme, měl to být den D.
V hospodě máme sraz v deset hodin a po půl hodině doráží naši přátelé z Teplic
v počtu pěti kousánků. Nás je 26, ale očekával jsem větší účast. Po nějakých pivsonech vyrážíme na Baník, kde již stojí připravený bus. Při nástupu jsme upozorňováni, že
v autobuse nebude nikdo pít, jinak že nikam nepojedeme. My řidiče uklidňujeme a po pár ujetých metrech vytahujeme zásoby a společně mícháme a konzumujeme naše koktejly. Při této střízlivé cestě zastavujeme na pár benzínkách, kde Jirka něco zaplatí. Cesta proběhla rychle a za chvíli jsme v Plzni.
Tady se nás ujímá četnictvo, které nás doveze až na stadion. Zde se četníci naserou do autobusu a vyhrožují, že jsme monitorováni a že se nám nějaký bordel nemusí vyplatit... My jsme si to vzali k srdci, a tak před autobusem vzniká strkanice, která končí rozbitou hlavou na naší straně. Sereme na ně a jdeme kupovat lupeny. Prodej trvá těm zasraným důchodcům sto let, a tak jdeme roztaháni. Jak přicházíme ke vchodu, zaregistrujeme plzeňské Wolves a následuje náběh. Plzeňští mají řetězy a
hlavně za sebou kordon četníků. My máme také nějaký ten klacek, ale to je vše. Padá pár ran, ale až na Plzeňáka s páskem, který fasuje od Tepličáka nic moc. Četníci hned zasahují a my po pár větách jdeme na stadion. K našemu překvapení však u vchodu stojí další banda policajtů s digitálním foukacím přístrojem hladiny alkoholu v krvi. Díky této píčovině se polovina z nás nedostává na stadion. Začínáme se tedy opět zaměřovat na četníky. Jednomu vandalovi rupne v hlavě a dává se do kravaty s jedním z fízlů. Ten je asi málo cvičen, a tak se mu to vymyká z kontroly: Jeho soukmenovci jej však včas zachrání a vandal míří na záchytku. V autě prý ještě dostává. Jak hrdinná je policie!!!
Ti, kteří se dostali na stadion, šli na fotbal, zbytek šel chlastat. Já a jeden vandal se pokoušíme dostat na fotbal přes plot, protože u sebe máme nějaké to pyro. Daří se nám to, ale po chvíli jsme odhaleni a nuceni urychleně opustit stadion. Vzdáváme další pokusy a jdeme ke kasám, kde potkáváme hospodskou skupinu, kterým nenalili a opět na ně volali četníky. Na fotbale nic moc ani z jedné strany. Fotbal končí a nám zatýkají další tři teplické a jednoho vandala za to, že na uniformované ukázali holé prdele. Další záminka k potyčce, ale četníků je až moc.
Jsme nuceni nastoupit do autobusu a eskortováni policejními dodávkami před i za námi na hranice Plzně a pro tento den dostáváme zákaz k vracení se do tohoto města. Jedeme směr Brüx s nějakou zastávkou na nákup. Holoprdelníky pustili ještě ten večer a jede pro ně auto. Další vandal je ze záchytky propuštěn až druhý den ráno a do Brüxu doráží vlakem. Docela slušný výjezd. A.C.A.B.

autor: Leva (Brüx Vandals/Most)


převzato z Football Factory č.14

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Additional information