Před zápasem se nás v naší hospodě schází deset. Zbytek prý popíjí blíže u stadionu. Vyrážíme tedy za nimi. Bohužel ne všichni. Ten kdo zůstal sedět na prdeli by se nad sebou měl zamyslet. Nakonec nás je pohromadě asi třicet (bráno hool's a obyčejní fans dohromady). Sestava není až tak zlá, ale rozhodné ne nejlepší, jak jsem se doslechl, že byla. Kde jsou ostatní, to nevím. Jestliže si někdo myslel, že stačí přijít deset minut před utkáním, dát si pivo a jít na fotbal, tak ted' už snad ví, jak to doopravdy je. O těch, co přece jen přišli a nakonec zůstali v bezpečí hospod, ani nemluvím ...

Nezbývá již mnoho do začátku zápasu, když před stadionem se najednou ozývá dost velký řev. Někdo říká, že přijel autobus s Hradečáky. Okamžitě vyrážíme. I když je jasné, že přímo u stadionu se nic moc dělat nedá. Je pro mě a jistě nejen pro mě zklamáním, že nás jde jenom patnáct. Více schopných, ale v tu chvíli v hospodě není. A to je asi 40 minut do utkání!!! Naše chyba a hlavně ostuda. Docházíme na roh ulice a vidíme první hradecké fans.

Hned po nás začínají létat láhve, plechovky od piva a většina jich má v rukou klacky. Alespoň ti, kteří byli v čele určitě. Sprška lahví je opravdu kvalitní, a tak začínáme ustupovat. Zdurazňuji USTUPOVAT, nikdo ale NEUTÍKÁ!!! Někteří sparťané z toho na internetu udělali úprk málem až ke Slávii. K osobním kontaktům skoro nedošlo. Během chvilky je tam PČR, která vše ukončuje. Jeden od nás se dostává až mezi "vrhače" z Hradce. Dostává nějaké rány a je převezen společně s několika Hradečáky na fizlárnu. Sám soupeř říká, že jich bylo 65!!! Opravdu nechápu proč házejí na patnáct lidí láhve a mají v rukou klacky. Že by si ani v takové početní přesile nevěřili? Jinak se Hradečáci předvedli velmi dobře. Tohle však pokazilo celkový dojem. Nám by se ale vůbec nemělo stát, že se před takovým zápasem nesejdeme.

Na stadionu bereme hradeckým kus jejich nejlepší vlajky "Regiment Königgratz". V našich rukou zůstává část s nápisem „Regiment". Po utkání ji předáváme slavistům, kteří ji už jednou ukořistili, ale policie ji vrátila zpět Výchocločechům. Jestli bude ještě někdy viset (ozývají se hlasy, že se nechá došít), ztrapníte jen sami sebe. Na závěr nutno dodat: Z naší strany hodně nevydařený zápas.

Ještě rada do Hradce: Jestli budete chtít někdy opravdu střet, tak nesmíte přijet chvíli před zápasem přímo před stadion a řvát jak na lesy.

 

autor: J.J.B./Berserk (Bohemians)

 

 

převzato z Football Factory č.14

 

 

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information