Do Liberce se sjíždíme všemi možnými způsoby - vlaky, auta, busy. První dorazila vlaková skupina, prohání hlídku domácích a poté mizí v nějakém baru. Po chvíli kolem procházejí domácí, posíleni o chuligány z Jablonce a Tanvaldu. Jejich skupina čítala asi 35 - 40 hool's a čekali na nádru od devíti hodin!!! Postupem času doráží další lidé auty a autobusy, mezitím domácí stále volají, většinou však na číslo mobilu, které jeden z nás nechal doma. Až po pár dnech uznají svou chybu při záměně telefonů, do té doby z nás dělali (stejně pořád dělají) sraby.

Na stadion vyrážíme v ne moc dobrém složení, ale dorážíme bez jediného ataku domácích, kteří již byli na stadionu. V sektoru se schází 103 slavistů, z toho okolo třiceti hools, Zápas prohráváme a podle toho také vypadalo fandění. Na konci vhazujeme na hřiště dýmovnici, nabíhá ochranka, která situaci moc nezvládá (jeden člen k.o.). Okamžitě však nabíhají psi a ti bijou i ženy. Tři z nás jsou zatčeni a policajti si na nich postupně vybíjejí své komplexy. Na jednoho dokonce pouštějí psa bez košíku. Domácích bylo v kotli tak 150, vizuálně vypadali dobře a fandili pořád. Při naši bitce řvali „Policie ven", za což jim patří uznání.

 

Po zápase se sledováni policií vydáváme na.autobus. Před autobusákem nabíhá asi dvacet pět domácích, ale je zde přefizlováno. Jsme obklíčeni na autobusáku, naše auta odjíždějí do Prahy. Na vlakovém nádraží útočí tři slavisté do dvanácti domácích, ti nejprve utíkají, ale když vidí počet útočniků, tak se otáčejí. Naši chtějí ujet autem, ale nejde nastartovat, a tak to trochu odnáší karoserie auta. Následné ještě jeden slavista dostane od čtyřech libereckých najednou a to je již konec všech událostí. 

Na nic si nestěžujeme, ani na rozbití auta čí „férovku" čtyři na jednoho. Výjezd se nehodnotí dobře, protože nedošlo k žádnému většímu střetu. Z naši strany došlo k velkému podcenění soupeře. Hodně lidí nejelo, protože bylo v minulých sezónách v Liberci úplné mrtvo. Domácí ukázali, že jsou schopni dát dohromady dobrou skupinu, která je schopna něco předvést. Otázka pro liberecké: Kdy už přijedete vy k nám vlakem???

Ať žije Slavia.

 

autor: Petr/Brigate '97 (Slavia Praha)

 

 

 

převzato z Football Factory č.14

 

 

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information