Z POHLEDU CHACHARA:  
Již pár týdnů předem bylo domluveno, že se výjezd na Letnou pojme jako vzpomínka na staré zvalanecké časy osmdesátých a počátku devadesátých let. Panovaly obavy, že se tento nápad moc neujme, ale nakonec více než polovina zúčastněných vzala tuto recesi za svou. Ráno byl proto Svinov zaplaven individui ve vaťácích, montérkách, vytahaných svetrech, roztrhaných a barvami umatlaných riflích apod. K vidění byla také hornická přilba, několik čír a samozřejmě nechyběly igelitové sáčky na toluen.


Ve vlaku se mohutně konzumoval nejen alkohol, ale objevila se i stará dobrá zvalanecká okena či jiné látky. Podle toho to také ve vlaku vypadalo a již v Olomouci se policisté rozhodli chachary vysadit. Po více než půlhodinové snaze se na to bezradně vykašlali. Do Prahy tedy vlak dojíždí se slušnou sekyrou a ostravští jsou hned obklopeni miliónem fízlů. Při přestupu do tří připravených autobusu se rozpoutávají první potyčky a v řadách chacharů se objevují první zranění i zatčení. Po příjezdu na Letnou se další slušný konflikt rozpoutává ve třetím autobuse, kde dost inkasuje pár těžkooděnců, brzy však přibíhají posily, karta se obrací a do nemocnice putují někteří z ostravských.


Hosté jdou na stadion, ale venku ještě proběhne několik potyček mezi jednotlivci obou táborů. Sektor ostravských ozdobí tři vlajky, a to britská, „Zvalanci" a desetimetrová „FC Toluen Ostrava". Kotel tvoří 450 fans (4 Katowice a 3 Trnava), zvláště ve druhé půli dobře fandí a svůj doping okořeňují roztáhnutím modro-bílých domácky pletených šál a hromadným foukáním z igelitových sáčků. Poté se již odpaluje protitanková dýmovnice a nastává tvrdá řež s místními nadlidmi (pořadateli), kterým brzy přibíhá na pomoc Grossův gang. Na to, co předváděli, musí být ministr opravdu hrdý. Někteří chachaři byli vytaženi z davu do „bezpečí" bezpečnostních složek, kde byli dokopáváni, jejich hlavy párkrát „náhodně" narážely na zdi, beton či železné zábradlí nebo byli obušky mláceni do míst nejcitlivějších. To byla podívaná pánové Kopečný, Chobola, Štěpka, ..., co?


Po tomto incidentu se na závěr rozjíždí fandění, za které přes jednoznačnou prohru 4:0 přicházejí hráči samozřejmě poděkovat. Že se o domácích fans nenapsala ani řádka? Není se čemu divit, jsou totiž na domácím stadionu stejně ubozí jako chachaři na Bazalech (alespoň na podzim).

autor: Č.N.L. from U.R.N. (Baník Ostrava)

 

převzato z Football Factory č.13
 

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information