Do Žiliny jsme si objednali autobus, ale v sobotu ráno nám řidič zavolal, že se mu autobus pokazil a proto nepřijede. Rychle jsme proto sháněli náhradní. To se nám samozřejmé nepodařilo a proto jsme se rozhodli jet vlakem. To se nakonec ukázalo jako dobré rozhodnutí, protože nás bylo šedesát a do autobusu bychom se nevešli. Koupili jsme skupinové lístky s 50% slevou, takže cesta proběhla v pohodě. Vlak měl zpoždění, a tak do Žiliny přijíždíme půl hodiny před zápasem.

Hned míříme k baru u stadionu, kde hledáme domácí fans. Ty jsme však nenašli a Jirka nám „koupil" všechny lístky. První konflikt vzniká s ochrankou u brány, která chtěla dělat nějaké osobní prohlídky. Všichni je prorážíme a dostáváme se do sektoru. Při zápase fandíme jen my a domácí „šošoni" nemají ani kotel. Když nám rozhodčí vyloučil již druhého hráče, proběhla „zadyma" s pokémony, ve které jsme se dobře drželi a nedali si nikoho zatknout. Potyčky pokračovaly po zápase na nádraží a na policistech bylo vidět, jak jsou bezradní a že nevědí, co s námi. Nakonec nás zavřeli do jednoho vagónu a deset zoufalých osožáků se strachem v očích odolávalo nájezdům zakuklených hooligans. Dovolím si tvrdit, že zažili malé Polsko. Vystříkali asi všechen slzák, co měli. Tento super výjezd jsme zakončili v košických podnicích. Bilance: zisk dvou policejních obušků.

 

autor: K/PB '98 (Košice)

 

převzato z Football Factory č.13

 

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information