Na zápas s Hradcem jsme se dost dlouho těšili. Již několik dní před utkáním nám bylo „Votroky" vyhrožováno přes Internet. Den před zápasem jsme v šesti lidech posedávali v jedné knajpě, když jsme se dozvěděli, že ve Vratisiavicích již popíjí jedenáctičlenná skupina hradeckých s našimi přáteli z Liberce. Padl návrh jet napadnout hradecké již v noci, ale nakonec se tak nestalo.


Druhý den jsme si dali všichni jablonečtí sraz v hospodě. Několik z nás však pobíhalo venku a hledalo Hradečáky. Jedna skupina hostů byla spatřena, ale než jsme stačili zaútočit, odjeli nám autem někde pryč. Volá nám jeden „Votrok" a domlouváme společný sraz půl hodiny před úvodním hvizdem na konečné šaliny. Kontaktujeme skupinu našich starých hools a v tom přijíždí i spřátelení mostečtí hooligans z Brüx Vandals v pěti lidech, mají již dvě šály Hradce. Je nás celkově 22 a přesouváme se na domluvené místo. V našich rukou se objevuje několik neškodných zbraní jako klacky či tágo. Na místě však nikdo není, prostě se hradečtí nedostavili!? Pak jdeme na stadion.


V kotli se nás schází asi 35. Sektor ověšujeme několika pěknými vlajkami, z toho čtyřmi mosteckými. Odpalujeme jednu oranžovou dýmovnici, dva gejzíry ,a přidáváme celkem dobrý support. Máme několik potyček s agenturou a s bengy, přičemž hradečtí skandují „Policie ven". „Votroků" je asi 120, z toho tak 30-40 hooligans. Mají několik pěkných vlajek, ale jinak nic. Benga po celý zápas natáčí a fotí oba sektory.


Před koncem utkání jsme udělali největší chybu tohoto dne, když jsme ze stadionu odcházeli postupně po malých skupinkách. Několik z nás šlo na nádraží. Jedna naše menší skupina byla zmlácena, když každý její jednotlivec byl napaden přesilou zhruba osmi „Votroků". Kluci tak přišli o dvě šály i o kšiltovku Nike! Policie naše sbírá ze země, a chce, aby jim bonzovali, což kluci odmítli. Poté jsou hosté eskortováni busem pryč.


Co na závěr? Myslím, že vítězství si nemůže připsat ani jedna strana. Oni nepřišli na domluvené místo a my se zase nedokázali zformovat po zápase. Za vaše plus beru skandování „Policie ven" a počet. Za minus krádež kšiltovky. Jinak den hodnotím kladně, jen mě mrzí že nedošlo k pořádnému střetu.

PS.: Posílám pozdrav a poděkování Brüx Vandals. Sudety proti všem!


autor: B.D.F./Smash Team (Jablonec)


převzato z Football Factory č.13


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information