Z POHLEDU OPAVÁKA:
Roční odmlka našeho klubu v první lize je u konce, ligový los nám je nakloněn a my se můžeme těšit na první výjezd - Bohemians. Všichni jsme nadšeni, protože s Bohemkou už byla několikrát dobrá „zadyma" a začínáme se připravovat. V neděli se na „výlet" do Prahy scházíme v dobré sestavě v počtu 45 fans (včetně čtyř WKS) vyzbrojeni cca, třiceti tyčemi. Cesta probíhala tradičně, myslím, že zastávky na benzínkách se pro mnohé z nás staly hobby.
Do Prahy přijíždíme hodinu před zápasem a hned „přesvědčujeme" řidiče o zastávce pro vystoupení.

 

Ten nakonec zastavuje blízko stadionu a my se dostáváme ven. Hned je prohnáno pár fandů Bohemians. Ti asi svým během upozornili benga, a tak po chvíli slyšíme dupot a doráží k nám robocopi, kteří se zdají být překvapeni, neboť nás čekali jinde. Když přijíždíme ke stadionu, můžeme jen litovat. U pokladny, která byla od naší zastávky vzdálená asi 250 metrů, stojí asi 25 bohemáků. Jsou obklopeni bengama a začíná neuvěřitelná buzerace. Z autobusu si fizli berou lidi po dvou, po prohlídce všechny natáčejí na kameru a teprve poté pouští na stadion. Kurevsky nasraní jsme byli hlavně my vzadu, hlavně když nás přišla přivítat skupina bohemáků. Po několika upozorněních a nadávkách na řidiče kvůli otevření zadních dveří jeden z nás vykopává okno (cestou zpět nahrazeno vlajkou), a tak si můžeme poslechnout nadávky bohemáků pěkně nahlas. Musím se taky zmínit, že mezi klokany byli také fans Górnika Walbrzych (slyšel jsem, že šest - viděl čtyři). Ti se snaží vytočit nadávkami naše kamarády z Wroclawi (marně) a poté se pokoušejí zjistit kolik mají WKS let(?) a domluvit bitku čtyři na čtyři. Po všech buzeracích se poslední z nás na stadion dostává ve dvacáté minutě.


Věšíme vlajky, představujeme novou „Slezský FC Opava" a vcelku dobře fandíme.
I přes šacování se nám podařilo pronést několik dýmovnic, které odpalujeme, což evidentně nechápe nikdo z ochranky natož benga. Trochu mě zklamal ultras v podání domácích, kromě vlajek a pár pokřiků vlastně nepředvedli nic. Mrzí mě to hlavně proto, že se v posledních zápasech doma předvedli celkem dobře. Naše smělé plány na zisk nějakého bodu berou za své a naši prohrávají. Po závěrečném hvizdu jsme dost dlouho drženi na stadionu a po přistavení autobusu nahnáni dovnitř. Při odjezdu se naposledy shledáváme s bohemákama, kteří čekají na křižovatce, „zamáváme" si a opouštíme Prahu.

autor: Míša (SFC Opava)
 


Z POHLEDU SLÁVISTY:
Byl jsem zvědavý, jak se opavšti buldoci opět po roce předvedou v Praze a proto jsem na tento zápas vyrazil. Čekal jsem jejich příjezd vlakem, jelikož měli super spojení. Jejich vlak z Opavy přijížděl pět minut po vlaku z Wroclawi, jímž mohli přijet jejich přátelé ze Slasku.


Přesunuji se proto ke stadionu Bohemians, kde po chvíli přijíždí autobus s opavskou značkou, zatím však jde pouze o hráče. Ve čtyři hodiny projíždí další autobus, tentokrát již s fanoušky. To již klokani vyrážejí z hospody. Autobus zastavuje nad sektorem domácích a opavští vyletí ven s tyčemi. Asi po dvaceti metrech jsou zastaveni policií, nacpáni zpět do svého autobusu a odvezeni před hostující sektor. Bohemáci už jsou tady (bohužel pozdě), jejich sestava vypadá víc než dobře. Bohužel všude je plno policajtů, kteří tu čekali již od patnácté hodiny. Obě strany se chvíli překřikuji, opavští vykopávají okno v autobuse, jsou po jednom prohledáni, sepsáni, zfilmováni a nacpáni do sektoru.


V sektoru je jich asi šedesát, v tom čtyři z Wroctawi. Mají vlajku „Slezský FC Opava" a pořád mávají modrými a žlutými balónky. Na konci odpalují nějakou dýmovnici, či co. Obě strany docela dobře fandí. Po zápase jsou opavští znovu nacpáni do autobusu a odjíždějí.
No, čekal jsem od nich trochu víc, trochu mě zklamali. I přes ukončení družby s Bohemians bylo na tomto zápase přítomno sedmnáct slávistů.


autor: Petr/Brigate '97 (Slavia)převzato z Football Factory č.13


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information