Díky přeložení termínu zápasu ze soboty na pátek se ostravští vzdávají atraktivní cesty vlakem s téměř jistým atakem Ruchu a vydávají se až po pracovní době šesti auty. Po menších problémech na hranicích a bláznivé cestě dorážejí ke stadionu těsně po jediném střetu dne. Asi 40 chuligánů Ruchu vběhlo před kasy, kde v té době postávalo na 300 fans domácího GKS. Šlo však většinou o mladé a normální fans, kteří podlehli panice a dali se na útěk. Poté se chuligánská část GKS zformovala, na ústup se dal Ruch a celou akci ukončila policie střelbou a vodními děly.


Ruch měl nárok na omezený počet 1.500 vstupenek, pravděpodobně jich však v sektoru za brankou bylo více. V domácím se tísnilo na 3.000 fans. Na úvod zápasu hosté vhazují velké množství konfet a prezentují se modrými a bílými balónky. Domácí kotel má kartony v barvách klubu, tribuna má v těchto barvách balónky a jak v kotli, tak i na tribuně je odpáleno množství ohňů.
V druhém poločase hosté odpalují černou mega dýmovnici a poté každý z nich zapaluje prskavku, což při tom množství dává dobrý efekt. Vrchol večera však přichází z domácí strany. Nejprve z plotu sundají všechny své vlajky a ty střídá více než sto metrů (!) dlouhý koberec sešitých šál Ruchu. Potom odpalují další sadu ohňů, jimiž vyvěšené šály zapalují. Plot podél délky hřiště je rázem v plamenech, ďábelský pohled. Bezpečnostní složky zůstávají nečinné.
Po zápasy se chachaři spolu s elitou GKS vydávají na nedalekou zahrádku. Několikrát kolem projedou auta s fans Ruchu, ale konzumuje tu dost velká přesila, takže k ničemu nedochází. Po pár pivech se odjíždí zpět do Ostravy. Hodně povedený výlet.


autor: Č.N.L. — ex U, R.N. (Baník)

 

převzato z Football Factory č.12


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information