Z POHLEDU TRNAVÁKA:
Po posledním zápase v Košicích jsme domácí vyzývali, aby už konečně přijeli a ukázali se v Trnavě, protože jejich reputace byla na bodu mrazu. Ti si asi řekli dost a vydali se k nám. Bylo jasné, že se po cestě zastaví v Nitře pro posily, a tak jsme byli přichystáni k uvítání soupeře již od desáté ranní. Telefonicky jsme byli ve spojení a věděli jsme tedy, kdy asi přijedou a rozhodli jsme se je čekat hned na začátku Trnavy.
Všichni, asi šedesát lidí dobře vyzbrojených tyčemi, pálkami, kameny a podobně, jsme netrpělivě čekali.

V tom se objevil autobus s kouřovými skly, ve kterém za předním sklem visela vlaječka 1.FC. Hned dva z nás skočili na cestu a autobus zabrzdili. Na to jsme zaútočili nejprve kameny a poté i tyčemi. Celý bok autobusu byl rozbitý, ale uvnitř jsme nikoho neviděli, protože všichni leželi na zemi v uličce. Autobus pomalu odjel a my začali tušit, že jsme napadli ten nesprávný. Sledovali jsme jej autem a ukázalo se, že šlo o košické fotbalisty. Dali jsme se tedy na ústup, byla očekávána protiakce policie. Když jsme se rozešli, tak nás před stadionem již bylo jen nějakých 30.


V tom dostáváme telefonickou hlášku, že košičtí již dorazili a z autobusu vystoupili přesně na tom místě, kde jsme na ně čekali. Bylo jich asi 50. Čekali jsme je teda kousek od stadionu, mezi domy. Najednou přijeli policajti a to dvě auta zelených a patnáct městských. Hned nás začali buzerovat, abychom odešli a odhodili zbraně. To také někteří udělali, ale zbytek ne, a tak jsme se s nimi začali vytláčet a jeden z nás fízlovi pěkně napálil. Bohužel dotyčného sebrali. To se již blížili Košičané, a tak se policajti postavili mezi nás. Začalo překřikování a my si mysleli, že z toho nic nebude. I tak jsme do toho někteří šli a pár košických se dokázalo přes fízly dostat. Hned jsme je začali bít. Pár nás ještě mělo tyčky, ale já tu svou zlomil o hlavu jednoho z nich a zůstal jsem z holýma rukama. Na to se ale Košičané (spíše Nitrané) vrhli na fízly, rozjebali je a hnali se na nás. My jsme se úplně nepochopitelně dali na útěk a zbaběle jsme utekli z boje. Hrůza!!! Dále, co se dělo na stadionu nevím, protože jsem absolutně otřesený odešel domů a v šoku jsem přemýšlel, co se to stalo.

Autor: Anonym (Spartak Trnava)Z POHLEDU KOŠIČANA:
Na tento zápas jsme rozhodně chtěli vyrazit, a tak se také stalo. Autobusem vyjelo 32 košických hools a ultras a cesta proběhla tradičně s menšími zastávkami na doplnění zásob. V Nitře jsme vyzvedli dvacet hools FC Nitra (převážně Dragons 88) a dva Košičany, kteří byli v Nitře už den předem. Hlavně po nástupu našich kamarádů z Nitry řidič zestárnul o několik let.
Podle dohody z autobusu vystupujeme už na začátku Trnavy a ke stadionu pokračujeme pěšky. Potkáváme první policajty, ale nevšímáme si jich. Na rohu jednoho domu vidíme větší množství fízlů a tušíme tam Trnaváky. Okamžitě se rozbíháme a naše čelo proráží fízly, kteří na nás mířili pistolemi! Asi třicet domácích po nás hází vše, co mají po rukou a také útočí. Naše čelo dostává a to vyvolává ještě větší razanci v našich řadách. Od nás prorazilo tak devět košických (prvního hned zatkli fízli) a 9 nebo 10 Nitranů. Pod našimi údery se domácí dávají na ústup, který přeroste v útěk. Splnil se nám tím sen: hnát nepřítele v jeho vlastním městě. Ženeme trnavské až ke stadionu, kde bitku přerušují fízli. Mezitím většinu našich, kteří neprorazili přes policajty zahnali zelení za blok a dostali od nich předčasný velikonoční výprask. Sanitky odvážejí první „rozbité hlavy". U stadionu velikonoční výprask pokračoval, když chtěli sebrat jednoho z nás. Tam se také dozvídáme o omylu R.B.W., kteří rozbili autobus s našimi hráči.


Na zápase kvalitně fandíme a odpalujeme čtyři ohně, ve druhé půli modrou dýmovnici a doplňujeme to žlutými papíry. Trnaváci měli kotel složený hlavně z dětí, nevyvěsili chuligánské vlajky a většina R.B.W. na stadionu ani nebyla. V poločase ještě proběhla férovka mezi čtyřmi Psycho boys a čtyřmi R.B.W. s jasným vítězstvím na košické straně.
Mužstvo remizovalo a nás před koncem zelení nahnali do autobusu. Za Trnavou ještě čekáme na naše zadržené (jeden Nitran a tři Košičané), bez kterých nemíníme odjet. V Nitře jsme se rozloučili s našimi spojenci a tento perfektní den jsme zakončiti „nákupy" s Jirkou na benzínkách. Jirka měl zřejmě po výplatě, protože takové „nákupy" jsme s ním ještě nezažili. Děkujeme našim přátelům z Nitry za podporu na tomto super výjezdu. Jste u nás vždy vítáni.


Autor: K - P.B. '98 (Košice)Z POHLEDU NITRANA:
Již den před tímto zápasem přicestovali do Nitry dva košičtí a strávili s námi příjemnou noc v našich barech. Ráno se nás v jedné hospodě setkává s pozdravem „Smrt' Trnave" na dvacet. Každý má nějaké to nářadí, dobrou náladu a žádné IQ připravené na exkurzi do Trnavy. Co se týče sestavy, setkali se ti nejlepší lidé.


Ve 13:00 nás vyzvedává autobus s osádkou 34 Košičanů a vedoucím zájezdu, který tento den zestárnul o minimálně deset roků. Cesta proběhla v klidu, zcela v režii alkoholu. Autobus opouštíme na začátku Trnavy, asi dva kilometry od stadionu. Během cesty ke stadionu je partií mladíků rozbitý sionistický dům. Po asi dvaceti minutách jsme zablokováni policií, která na nás míří pistolemi. V tom se objevuje asi padesátičlenná skupina R.B.W. a snaží se na nás naběhnout. My jim nezůstáváme nic dlužni a v počtu asi 20 chuligánů (12 Nitra + 8 Košice) prorážíme psy a dochází ke střetu. Trnaváci se nás snaží atakovat flaškami a kameny. My si kamenů nevšímáme a ihned přecházíme k fyzickému střetu, kde padá pár ran pěstmi i tyčkami. Domácí zůstali nějací zaražení a zadní část jim začíná ustupovat, po pár sekundách již utíkají všichni. My nečekáme a začínáme je pronásledovat, párkrát se snaží průběh střetu otočit, ale usuzují že to nemá smysl a ustupují. Kurva, co je to za chuligány, že utíkají ve vlastním městě?


Nás zastavuje policie, jednoho z nás berou a zbytek odvádějí před vchod do sektoru hostí. Asi po dvou minutách se objevuje zbytek našich, které od nás oddělila policie a přivedla jich velká skupina uniforem. Před vchodem dostáváme řádnou masáž od našich veřejných činitelů. Na stadionu domácí nevytvořili žádný kotel a nebyla vyvěšena žádná vlajka R.B.W. (že by stud?). Asi deset minut před koncem jsme natlačeni do autobusu a vyvezeni za Trnavu, kde čekáme na čtyři zadržené. V Nitře se poté loučíme s našimi košickými přáteli a sedáme do našeho podniku.


Za zmínku ještě stojí omyl trnavských R.B.W., kteří si spletli autobus košických hráčů s košickými fanoušky a měli na ně nachystanou celkem zajímavou akci. Celková škoda na buse byla odhadnutá na 120.000 Sk.


Resumé zápasu: 3 ukořistěné šály a jedna kukla na naší straně. Jedna kukla na straně Trnavy. U nás osm rozbitých hlav od policie, na naše poměry nadprůměrná „zadyma" a celkově zajímavý víkend s množstvím zábavy i poučení.


PS.: Uvidíme co na nás R.B.W. nachystají. Vždyť o nich koluje, že jsou nejlepší na Slovensku.

Autor: W.P. Nitra


převzato z Football Factory č.12


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information