Tento páteční den se již dlouho dopředu jevil zajímavě. Jíž hodinu před zápasem domácí přichystali choreografii ze širokých pásů papíru. Mimo to na úvod předvedli také ohně, světlice a vlajky na tyčích.

Díky pyrotechnice byl úvodní hvizd posunut o deset minut. Hostů z Lipska zavítalo na 800 a kromě několika vystřelených světlic se v úvodu nijak neprezentovali.

 


V druhé půli začal na stadionu houstnout vzduch a fans se chovali čím dále agresivněji. Branka hostujícího mužstva odstartovala nonstop střelbu světlic. Fans VFB začali vytrhávat sedačky a házet je na plochu po policii. Jeden z nich inkasoval gumový projektil přímo do pusy. Poté se však ještě přiostřilo. Chuligáni z Lipska vběhli na hrací plochu a na druhé straně stadionu totéž učinili i Dynamo hools. Ke konfrontaci však bohužel nedošlo, okamžitě totiž na hřišti zasáhla posílena policie. Hráči obou týmů rychle odběhli do bezpečí kabin. V tuto chvíli si všichni mysleli, že je konec zápasu, ale rozhodčí dal po uklidnění hráčům pokyn k pokračování utkání, do jehož konce se již nic zajímavého na stadionu nestalo.


Zato po zápase před stadionem střety s policií pokračovaly. Nejprve hools VFB udělali fízlům chaos, když vběhli na stranu domácích. V tom momentě ještě byli domácí chuligáni na stadionu, a tak to odnesli ti, kteří již ze stadionu vyšli. Jednalo se však o normální lidi, žádné ultras nebo hools, kteří slušné vyfasovali, prostě měli smůlu. Poté se opět ukázala policie a hosty rozehnala. Po chvíli se však dali znovu dohromady a na policii zaútočili flaškami a kameny z blízkého kolejiště. Uniformy jsou však opět silnější a hosty rozhánějí. „Zadymy" se poté přenesly i na nádraží a jeho okolí, kde trvaly ještě dobré dvě hodiny.


Autor: Miros (GKS Katowice)
 převzato z Football Factory č.12


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information