Sedm nás na tento výjezd vyráží již den předem. Po zastávce v Pezinku jsme v pět ráno v Bratislavě. Tady čekáme na zbytek, který se do Bratislavy vydal autobusem, aby unikl pozornosti policie. Měli jsme v plánu obsadit nějakou hospodu u stadionu Petržalky dříve něž slovanisti.
Když autobus přijel a přivezl na 40 našich, chtěli jsme vyrazit. V tom přišlo dalších pět našich, kteří přijeli vlakem, že byli atakováni skupinou asi čtyřiceti „belasích" a museli utéct tramvají.

 

Vydali jsme se směrem ke stadionu a při vjezdu na most jsme ve vzdálenosti asi 200 metrů zpozorovali asi 30-40 slovanistů, kteří na nás bez váhání útočí. Vyrážíme tedy proti nim, ale činí tak sotva polovina z nás! Že by začátek krize? Po menší potyčce se „belasí" dávají na ústup a v tom přichází policie a všechno definitivně rozděluje. Výsledkem jsou dva naši zadržení a jeden slovanista skončil v nemocnici. Na naší straně jedna rozbitá hlava.

 

Hospitalizovaný slovanista zaslouží pochvalu, neboť jej v nemocnici fízli nutili, aby podal na Trnaváka trestní oznámení a on odmítnul i po policejních výhrůžkách.
V sektoru se nás sešlo na 70 kousků, Slovánistů bylo zhruba stejně, z toho bylo patnáct fans z Brna.

 

Autor: F z T (Spartak Trnava)převzato z Football Factory č.12


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information