Z POHLEDU NERATOVIČÁKA:

Po čtyřech dnech je tu další kvalifikační utkání naší reprezentace a soupeřem nám je mužstvo Severního Irska. Z tohoto zápasu mohu napsat pouze to, co si skutečně pamatuji.

Utkání pro mě a čtyři naše kamarády ze Zlína začalo den předem v jednom z neratovických barů. Druhý den se scházíme na místním nádraží, odkud se vydáváme do města šlapek, do Teplic. Po příjezdu do tohoto zkurveného města jdeme sednout do Slavia, kde pijeme pivo. Po třetí hodině vstupuje pětičlenná skupina severních Irů a začíná kupovat další piva, takže se na stadion vydávám v podnapilém stavu. Cestou potkáváme Plzeňáky a dále jdeme společně.

 

Těsné před zápasem plzeňští napadají místní Vietnamce a dva vnikají na hrací plochu, oba jsou zatčeni. Poté si vedle nás sedá zásahovka a vyvádí Plzeňáka, Zlíňáka i Neratovičáka. Já se jdu zeptat o co jde a berou mě taky. Jsme odvezeni na místní oddělení, kde nás vyslýchají a poté propouštějí. Poté si již nic nepamatuji, akorát napadení nějakého Vietnamce a že na nás pak vyběhli se sekáčky na maso.

Autor: Milan (Neratovice)

 

 

Z POHLEDU PLZEŇÁKA:

Z Klatov vyrážíme dvěma auty v bujaré náladě v počtu deseti hlav. V Jesenici proháníme skupinku mladíků na nichž visí dresy Sparty, Arsenalu a Ajaxu. Fuj! V Mostě proháníme dvojici skinheadů. Ihned po příjezdu do Teplic získáváme šálu Severního Irska a míříme do Slavia. Tam popíjí sestava: 2 x ACS, 3 x Zlín a 3 x Neratovice.

 

Vydáváme se ke stadionu a cestou honíme Vietnamce v českých národních symbolech (??). Protože máme lístky na hlavní tribunu, nejprve nevíme, kam se usadit, a tak v šesté minutě vnikají dva fans na hřiště a atakují sektor hostů. Ti nereagují. Zbytek se nás strká s ochrankou, později i s PČR. V desáté minutě opouštíme stadion, někdo v poutech, někdo dobrovolně. Zalézáme do hospody pod stadionem a posílení o pět sparťanů, zde skandujeme a konzumujeme. Poté nám na příkaz PČR přestávají točit piva, ale kořalky nalévají dále.

 

Odcházíme zpět do ochozů, kde se přes agenturu dostáváme bez nejmenších potíží. Na stadionu dochází okamžitě k potyčce s „kloboukama" (Vietnam). Rozhodující gól někteří z nás slaví u rohového praporku a pak již spěcháme k sektoru hostí. Ti jsou drženi za bránou a na jejich skandování „Čechy" odpovídáme „England", což se jim nelíbí, ale jen čučí. Poté jsou kordonem pouštěni do autobusů. My chceme odpálit „megadým", ale PČR je bdělá a navíc si myslí, že v plechovce je výbušnina. Většinu z nás zatýkají a odváží.

 

Zadrženi jsou propouštěni postupně, a tak se chvíli po Teplicích hledáme. V hospodě u nádraží se dozvídáme, že jednoho našeho znovu zatkli za konflikt s „vietkongem". Ještě se asi hodinu a půl snažíme dělat před bengárnou husto, aby zadrženého pustili, ale bohužel dostal dvě obvinění a nocoval na záchytce. V autě se nám objevila vlajka „N. Ireland — Londondery" 5 x 2 metry. Ani nevíme, kde se tam vzala. Super výjezd, smrt Liberci, Budějicím, Vršovicím a fotbalu.

 

autor: Klatováci (Viktoria Plzeň)

 

převzato z Football Factory č.12

 

 

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Foto kotle Severního Irska z tohoto utkání:

 
Foto: BDzL-O

Additional information