Na poslední ligový výjezd máme zajištěný autobus. Ne snad proto, že bychom se báli jet vlakem, jak jsme si na Internetu přečetli od slávistů, ale proto, že se hrálo v pracovní den a vlakem by nás kvůli škole a práci jelo tak 15. Jediný za slávistů (Clown) napsal: „Jestli BGB jeli autobusem proto, aby jich bylo více, je to jen dobře." Ano, měl pravdu.

Již od rána zpevňujeme naše břišní svaly výborným „budvárkem" a věnujeme se stupiditám. Před čtvrtou odpolední se v deseti přesunujeme na místo srazu. Zde je asi jen patnáct lidí a situace nevypadá dobře. Na poslední chvíli však doráží další a s půlhodinovým zpožděním vyrážíme směr Prag. V Táboře nabíráme další čtyři kluky (díky za podporu!) a je nás 39. Ani moc, ani málo. Několik lidi opět nedorazilo. Na jedné benzině upravuji autobus podle svého gusta, prostě to na mě přišlo a muselo to ven. Já říkal, že mi ten rum nesedne.


Na stadionu se nás schází 42 a vidíme spousty čertů, dokonce i na koních! S lístky jsou problémy, a tak do sektoru dorážíme až kolem dvacáté minuty za stavu 1:0 pro Slávii. Slušně zaplňujeme sektor a fandíme. Poté najednou vhazujeme 200 žlutých konfet, což dává výborný efekt. Ostatní choreografie je opět zapomenuta v autobuse!? Většina lidí je svlečena do půl těla a fandíme, co to jde. Na Strahově není jediný stánek s pivem a na otázku, kde si ho máme koupit, nám policie odpovídá, že na hajzlu máme vody dost!


Opět prohráváme a jdeme k autobusu. Na parkovišti postává asi dvacítka slávistů, pokoušíme se je napadnout, ale policejní kordon nás obušky žene k autobusu. Když se autobus rozjede, letí na slávisty něco z okna a následuje trapné oboustranné pokřikování. Řidič vyhrožuje, že pokud ještě něco vyletí z okna tak zastaví a nechá nás tu policii. Je klid a my s policejním doprovodem opouštíme Prahu. Proběhne ještě několik telefonátů o nějakých férovkách, ale o tom nemá cenu psát. V životě jsem neviděl u většiny lidí tak dobrou náladu po prohraném zápase. Za neustálého zpívání chorálů dorážíme do našeho krásného města. Myslím, že jsme se v Praze předvedli opět v dobrém světle.


Autor: Gomez + Tlaskáč (Brigade Gauners Budweis)


převzato z Football Factory č.12


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information