Ubohost. Tímto jediným slovem se dá shrnout zápas, který ještě před rokem patřil ke každoročním vrcholům ligy.
Potíže začaly již na Svinově při odjezdu chacharů. Do vlaku totiž byli díky PČR vpuštěni jen tři lidí z asi šedesáti na perónu. Někdo již ve vlaku byl, jiní se přidali cestou, a tak díky pozdějšímu úhybnému manévru do Prahy přijíždí asi 15 chacharů zcela bez dozoru. Malé skupinky svých pražských soků trošku vystraší v metru i na ulici, ti jsou však moc rychlí. Výsledkem jsou pouze dvě získané šály. Díky přemístěni strahovských sektorů málem vlezou k domácím. K potyčce však nedochází, vše včas řeší policie.
 
V ochozech se schází 71 hostů bez vlajky, neboť pověření lidé do Prahy nedorazili. Pikantním na tomto počtu je to, že na všech zbylých pražských stadionech bylo ostravské zastoupení dvojnásobné! Domácích je do 200, vlajky mají, ale to je od nich vše. Chachaři ostudu zmírňuji malými modro - bílými papíry a především vytrvalým supportem. Letenští téměř celý zápas mlčí, a tak se o jediné vzrušení postará mladý sparťan, který po hrací ploše přeběhl z domácího až k hostujícímu sektoru. Tady jej zpacifikovala ochranka a vpustila jej mezi Chachary. Ti mu jako výraz uznání dávají jednu z ukořistěných šál ACS a pouštějí jej ze stadionu. „Strážci zákona" si to asi představovali jinak...
 
 
Autor: Č.N.L. - ex U.R.N. (Baník)
 
 
převzato z Football Factory č.12
 
Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information