Z pohledu Brňáka: Podruhé během jara volíme jako dopravní prostředek autobus a tím nás v neděli dopoledne vyráží kolem padesáti. Sestava kvalitní, zástupci všech brněnských ultra skupin s převahou J.K.G., doplněni několika řadovými fanoušky. Jako příjemné zpestření s námi cestují dva chuligáni Sheffieldu United, kteří v Brně cely týden pili a návštěvu se rozhodli zakončit výjezdem. Cesta probíhá rychle, alkohol všeho druhu teče proudem a probíhá super dementóza. Dobrou náladu nám jen trochu kazí brněnská kriminálka, která nás "nenápadně" sleduje v bílé Felicii. Jelikož s přibývajícím alkoholem padají zábrany, jsou při jedné zastávce napadeni a s prokoplými dveřmi, urvanými zrcátky a anténou pod palbou lahváčů zbaběle ujíždějí.

 

Do Českých Budějovic přijíždíme okolo 15. hodiny a po výstupu okamžitě vyrážíme do města hledat ukrutné Gaunery. Doprovází nás jen čtyři policejní auta, takže to vypadá celkem nadějně. Procházíme několik hospod, ale nikde nenarážíme na nic takového, co by připomínalo fotbalového fanouška. Když jsme v centru, vypadává jednomu z nás dýmovnice a dokutálí se až pod nohy jednoho z policistů, který se okamžitě snaží dotyčného zatknout. V tom mu zabraňujeme a rozjíždí se kvalitní mela s fízly a na jejich hřbety dopadá bezpočet ran. Za chvíli však doráží anton a autobus, ze kterého se vyhrne stádo nadržených robocopů. Asi půlka nás zdrhá a snažíme se ztratit v nedalekém parku. Druhá půlka je zbita (jednomu je zlomena noha), připoutána k plotu, několik lidí včetně obou anglánů je zatčeno a odvezeno na stanici. Zbytek je po chvíli narván do autobusu a eskortován na statek. My jsme po krátké honičce v parku obklíčeni, všechny si nás opíšou, naženou do antonů a rovněž odváží na statek.

 


Tam se nás schází asi 100 + 18 přátel z Plzně. Po dvou letech visí vlajka „Hooligans Brno", která se díky spolupráci s klubem vrátila zpět od zlodějů z PČR do správných rukou. Prvních asi 25 minut předvádíme kvalitní support, škoda, že nám benga ukradli dýmy. Poté spíše odpadáváme a většina se věnuje konzumaci u stánku. Domácích je v „kotli" asi 20 a kdyby tam neměli vlajku BGB '99, tak si jich snad ani nevšimneme. Ve druhé půli vyráží asi patnáct lidí slídit kolem stadionu, ale nejsou úspěšní, jelikož se na ně brzy přilepí benga. Nezbývá jim tedy, než se vrátit. Po chuligánech se v ten den asi v Č.B. slehla zem.


Po zápase jsme odvedeni k busu, ve kterém již čekají všichni zadržení, a odjíždíme domů. Cesta je to opět veselá, hodně alkoholická a proběhne bezpočet stupidit. V Brně nás čeká hromada fíziů a my se rozcházíme do všemožných náleven zakončit kvalitní výjezd.
 

Autor: AG (O.F.B. '98)

 


převzato z Football Factory č.12
 

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information