Z POHLEDU KOŠIČANA:
Hned úvod jara nám přinesl tento atraktivní zápas. Scházíme se v jednom baru ve velmi dobré sestavě více než šedesáti hool's a ultras. Přijeli nás podpořit i dva přátelé ze Sparty. Po příchodu ke stadionu zjišťujeme, že jeden slovanistický bus již zde je. Prorážíme bránu a běžíme na tribuny. V sektoru hostí je 20 - 30 slovanístů. Někteří se je snaží napadnout přes hřiště, zbytek běží vrchem. Proti nám hned vyrážejí fízli a pár hool's od nich dostává gumoléčbu. Zastavují nás. Do této doby byli „belasí" úpině nehlídáni, neměli však vůbec zájem o střet. Byli rádi, že jsme se k ním nedostali. Pravdou však je, že v tomto prvním autobuse byly jen nějaké „belasé" sračky a slovanistická elita s Brňáky přijela až později, kdy již nebyla možnost střetu.Při náběhu se jeden košický chuligán zamíchal mezi lidi, kteří odstraňovali sníh z plochy. Policajti jej nepostřehli, a tak šel k sektoru hostí a ukradl vlajku USP. Chvíli mu sice trvalo než ji sundal z plotu, slovanisti se však ani nepohnuli. Stáli přitom v polovině sektoru a již jich bylo asi 40. Zápas byl zahájen přesto, že plocha byla ve strašném stavu.

Celkem se hostů ukázalo 90 + 16 brněnských. Náš kotel byl na součastné poměry také slušný, přes 100 fans. Náš support jsme zpestřili šesti velkými vlajkami na tyčích. V prvé půli jsme předvedli pyro show v podobě deseti ohňů a červené a bílé dýmovnice. Skvělý efekt. Tímto jsme jen potvrdili naši na Slovensku první pozici po stránce ultras. „Belasí" nám odpověděli asi pěti prskavkami! Hotová Argentina.

Se slovanisty a Brňáky jsme byli v telefonním kontaktu. Chtěli jsme domluvit nějakou bitku po zápase. Díky hromadě fízlů to však nebylo možné. Zaujal jěště moment, když jeden ožralý fan Košic vešel do hostujícího sektoru a ti si jej pěkně vychutnali. V tu chvíli jsme se k hostům rozběhli, ale zahnalo nás pár zelených, kteří svou vymeteností patří k evropské špičce. Po utkání byli ,,belasí" „kukláčema" nahnáni do autobusu a pod kontrolou byli skoro až do Bratislavy.

Smrt Slovanu!

P.S.: Před zápasem měli tyčky možná dva až tři od nás. Slovanisté k nám přijeli stejné jako Trnaváci kompletně vyzbrojeni a byli také odzbrojeni policií.

autor: K- PB '98 (Košice)


převzato z Football Factory č.11
 


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Additional information