Z pohledu Olomoučáka:
Půl hodiny před začátkem zápasu se v blízkosti stadionu objevuje skupina třiceti slavistů, kterou doprovází stejný počet policistů. Hned po jejich zahlédnutí se snažíme náběhem zaútočit, čehož si všímá i několik „sešívaných" a rozbíhají se směrem k nám. Policie však pomocí pendreků sjednává na obou stranách pořádek. Sektor hostí čítá 60 lidí, vidět jsou i fans Bohemians. V první půli se prezentují třiceti balónky v klubových barvách. Před koncem zápasu se někteří svlékají do půl těla. My o sobě dáváme vědět pouze na začátku utkání, kdy sestavujeme nápis „Vyližte nám prdel".
Po zápase se díky přihlížejícím čumilům snažíme přes silnici zaútočit každý jednotlivě, ale ke slavistům se díky policejnímu kordonu dostáváme nejblíže na dva metry.

Autor: Roman - Ultras Nové Sady (Olomouc)


Z pohledu druhého Olomoučáka:
Na toto utkání jsme všichni řádně nažhaveni, jelikož vršovická koalice patří k našim „oblíbencům". Plánovanou férovku rušíme z důvodu nedůvěry vůči splnění podmínek ze strany slavistických. Pokud byl boj myšlen opravdu férově, omlouváme se. Plánujeme však jinou akci, která však padá také a to z důvodu neschopnosti některých lidí, vzít si volno. Při pohledu na slavistický sektor nás to mrzí ještě více. Údajný výjezd roku se jim moc nepovedl.
Před utkáním se pokoušíme o náběh přes Pokémony. Slavisté z nich mají až přílišný respekt, takže naši snahu neopětují. Dochází tedy ke zbytečnému zatýkání. Na stadionu nemáme díky blbosti našeho vedení opět místa k stání a opět padá choreo. Jsme rozházeni po celé tribuně. Nakonec se nám s velkou námahou podaří poskládat nápis „Vyližte nám prdel".
Proběhne ještě několik vzájemných telefonátů se slávisty, nic však z toho. Po zápase vhazujeme mezi Pokémony dýmovnici a pokoušíme se je prorazit a dostat se na slávisty. Bylo nás dost, něco přes 100. Slavie + Bohemians asi 50. Velkému lynči vršovických zabraňuje, kdo asi? Jsme opět pendrekováni.
Je mi jasné, jak budeme ze strany pražských shazováni a pomlouváni, že jsme sračky, ale již jsme si zvykli.
P.S.:..Já mám tajemství!!!

Autor: Tom - NS Commando 88 (Olomouc)

převzato z Football Factory č.11

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information