Z pohledu Plzeňáka:
Původně jsme měli ráno navštívit zápas Žižkov - Brno, ale brněnští jeli na Petržalka - Trnava, a tak se výjezd nekoná a my již od ranních hodin chlastáme.
S Libercem byl smír zrušen, bylo však prý dohodnuto něco o vzájemném nenapadání. To co se dělo ze strany libereckých tomu však nenasvědčovalo. Při cestě na stadion vidím jak dva Severočeši napadli dva mladé Plzeňáky a jednomu sebrali šálu. Naštěstí jsem byl s kámošem nablízku, a tak schytali pár ran a šála putovala zpět k majiteli. Důvod se dozvídáme na stadionu. Přišli za námi, že přijeli na bitku. Souhlasíme! Smír je stejně zrušen. Na staďáku je však přebengováno a kam se hneme, tam jde policie. O poločase přichází zpráva o zmlácení jednoho Plzeňáka skupinou libereckých. Plzeňák končí v nemocnici. Toto ještě více některé z nás nažhavilo. V sektoru se nás sešlo na 50, fandění nic moc, ale Viktorka potřetí v sezóně vyhrává, takže spokojenost.
Po zápase jdeme čekat na Severočechy. Těm, ale policie přistavila autobus až pod sektor a za její asistence opouštějí Plzeň. Autobus potkáváme při vjezdu na magistrálu, liberečtí něco řvali z okna a z naší strany došlo pouze k trapnému náběhu, který byl zastaven všudypřítomnou policií. Docházíme do hospody a po cestě máme ještě několik problémů s bengy.

Autor: Zdeněk (Pilsen fans - Radikálové Plzeň)

převzato z Football Factory č.11

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information