Z pohledu Chachara:
Do “Vidlákova“ se vydáváme o půl osmé asi ve 25 lidech. Cesta proběhla za asistence alkoholu zábavně a rychle. Po příjezdu na místo nás čekal kordon policistů, kterému jsme se však systematicky vyhnuli a šli jsme do snad jediné otevřené hospody. Po hodinové konzumaci se rozhodujeme pro nákup lihovin v obchodě, kupodivu jsme však nic otevřeného nenašli, a tak se vydáváme směr Uherské Hradiště. Cestou narážíme na benzínku, kde alkohol konzumujeme zcela zdarma. Hodinu před zápasem míříme ke stadionu. Cestou získáváme dvě šály a dvě čepice Synotu a u stadionu se trháme na dvě skupiny. Jedna již míří do našeho kotle, ta druhá ještě získává dvě vlajky domácích. V sektoru se dozvídáme o potyčce mezi cikány a baníkovci v Přerově. Na stadionu fandění nic moc, je zapáleno několik dýmovnic. Poté se na hrací ploše zjevuje náš běžec a po chvíli je policií odvezen do Uherské Hradiště. Během utkání shoří dvě šály Synotu, jedna Sigmy a čtyři vlajky domácích, z nichž jsme si pro dvě zašli během zápasu. Jeden z vesničanů se nechtěl rozloučit se svou zástavou a proto od jednoho z našich dostal pendrekem přes prsty.

Po utkání se část našich vydává na lov do města, kde proběhne několik potyček a jedna férovka, kterou chachar prohrává. U stadionu zatím napadne jeden zdivočelý „vidlák“ jednoho baníkovce a ihned utíká po mostě přes potok pryč. Je však dostižen a dostává, co se do něj vejde. Pokus o vhození do potoka nevychází, protože si akce všímá policie a my se včas rozcházíme do davu. Později ještě vzniká menší potyčka s bengama. Do Ostravy dorážíme kolem jedenácté. Celkem slušný výjezd.

P.S.: V sobotu proběhlo pět férovek s mladýma sparťanama a jedním slávistou. Chachaři jsou bohužel nejen starší, ale i zkušenější a proto souboje vyhrávají.

Autor: Tuleň from Apple Commando (Baník)

převzato z Football Factory č.11

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information